První zápas Paddock ligy amerického fotbalu pardubičtí Stallions vyhráli. Na půdě Ústí nad Labem vyhráli 20:9. Teď míří Hřebci na Moravu. V sobotu se utkají s brněnskými Aligátory. Těm premiéra v letošním ročníku nevyšla. V Plzni prohráli 21:38.

 V Ústí Hřebci ukázali výborný výkon v defenzivě. Až do poslední akce zápasu držela obrana soupeře na třech bodech. Poslední akcí zápasu pustila touchdown, který jen korigoval skóre. „V minulých letech naše obrana spíš zaostávala, ale teď jsme předvedli, že letos to bude jinak,” pronesl Stanislav Lepič. Ten se rychle vypracoval v lídra obrany. Loni poprvé okusil i reprezentační drees.

 Brno Alligators - Pardubice Stallions | sobota 14:00 | Ragby Bystrc, Brno

 Stallions se budou muset obejít bez zahraniční posily v obraně, Grega Williamse. Ten se zranil hned v úvodu zápasu s Ústí a není jisté, na jak dlouho bude mimo hru. „V týmu máme spoustu dalších kvalitních hráčů, kteří jsou připraveni Grega nahradit,” zůstává nad věcí obránce Lepič. Stallions budou chtít navázat především na druhý poločas prvního zápasu. To se do té doby spící útok Pardubic probral a začal přidávat body. „První zápas sezony bývá nervozní, chvíli trvá než si to vše sedne. Naštěstí nás držela obrana,” vysvětlil ofenzivní koordinátor Stallions, Radim Kroulík.

 Hrát rychle, nenechat soupeři prostor pro vydýchání a přípravu. Tento recept pomohl Hřebcům k prvnímu vítězství a nejspíš se ho budou držet i nadále. „Vypadá to, že nám tento styl sedí, hráči se víc koncentrují. Naopak obrana je pod větším tlakem,” vysvětlil Kroulík taktiku.

 Šanci ukázat zlepšení bude mít pardubický útok v sobotu v Brně. „Musíme chytit začátek zápasu a posouvat s míčem. Hlavně se vyvarovat ztrát míče. To nám mohlo v Ústí zlomit vaz,” burcoval Kroulík.

 V obraně si musí dát Hřebci pozor na brněnského Davida Kiliana. „Alligators mají kvalitní běhovou hru, ale umí překvapit i vzduchem,” upozornil Lepič na quarterbacka Tomáše Fortelného, který se bude snažit zaskočit obranu Stallions přesnými přihrávkami. Dokáže pardubická obrana navázat na výkon z prvního zápasu a urvou Hřebci druhé vítězství v sezoně?