Roli favorita pardubičtí Stallions ve finále sedmičkového amerického fotbalu potvrdili. Šumperské Dietos pořádně doma vypráskali a dali jim 61:6.

„Je to neuvěřitelné na tohle jsem čekal strašně dlouho, je to báječný pocit,“ rozplýval se po zápase pardubický hrající trenér Petr Kalhous.
Úvod zápasu byl v režii Pardubické obrany, která nedovolila hostům jakýkoliv postup vpřed. Domácí bránící borci navíc ještě zachytili passovou přihrávku a umožnili tak útoku Hřebců možnost skórovat. Petr Plaček, společně s Danielem Kršákem nejproduktivnější hráč zápasu, nezaváhal, doběhl pro cenných šest bodů a Pardubické uklidnil. Šumperk dokázal zabodovat jenom jednou. Obrana Hřebců byla jinak precizní a útoky smrtící, proto se skóre zastavilo nakonec na 61:6. „Teď jsme mistři a teď se bude historický úspěch slavit,“ vykřikoval pardubický Kalhous.
Přesto už pomalu začíná myslet na nadcházející sezonu: „Je to tak. Pracujeme na našem návratu do jedenáctkového fotbalu. Tento návrat je spojený jak s dostatečným přílivem nových hráčů, tak s finančním zajištěním chodu velkého týmu.“

Stallions Pardubice – Dietos Šumperk 61:6. Body Pardubic: Plaček, Daniel – 13, Štiegler – 12, Král, Kakos, Michal – 6, Ministr – 1. Nejužitečnější hráči sezony – útok: Petr Plaček / Jan Štiegler. Obrana: Petr Florián.