To jsou opět nervy… Florbalová série mezi Pardubicemi a Bohemians je vyrovnaná 2:2. Stejně jako v loňském roce rozhodne o jistém udržení v extralize pátý zápas prvního kola play down.
Osmadvacet branek, utkání plná zvratů a emocí, skvělou atmosféru v hledišti. To vše přinesly třetí a čtvrté zápasy série mezi Sokolem Pardubice a FbŠ Bohemians Praha. Zatímco po sobotním vítězství 8:7 na hřišti křepčili domácí, v neděli se z další těsné výhry 7:6 radovali hráči Bohemians.

3. zápas: Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians 8:7 (2:0, 1:2, 5:5).

Branky: 2. Zozulák, 12. Ďopan (Burian), 22. Burian (Zozulák), 23. Bahník (Lisa), 44. Bahník (Vichr), 47. Bahník (Kunát), 55. Kunát (Zozulák), 59. Zozulák (Ďopan) – 26. Kindl (Jedlička), 33. Hněvkovský (Kisugite), 43. Bagin (Šimek), 43. Jedlička (Kisugite), 45. Kisugite, 456. Hněvkovský (Kindl), 56. Čihák (Hluchý).

Tento duel přinesl málokdy vídanou přestřelku. Vždyť do poslední třetiny se šlo za stavu 3:2 pro pardubického hráče. Ve třetí části se však skóre neustále měnilo. Diváci se v ní dočkali deseti branek. Tu vítěznou vstřelil osmdesát sekund před koncem utkání domácí útočník Zozulák.

„Pokud bych byl v hledišti jako nestranný divák, tak bych si zápas musel užívat. Takhle to ale byly obrovské nervy a vítězství bral šťastnější tým,“ přiznal pardubický trenér Miroslav Janovský.
Sokol se tak dostal do vedení 2:1 v sérii hrané na tři vítězná utkání a v neděli měl na svých hokejkách mečbol.

4. zápas: Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians 6:7 (4:1, 2:2, 0:4).

Branky: 4. Kunát (Šťastný), 15. Zozulák (Brychta), 16. Bahník (Lisa), 20. Bahník (Lisa), 30. Teichman (Burian), 40. Zozulák (Burian) – 13. Hněvkovský (Kisugite), 27. Bagin (Jedlička), 37. Šimek (Bagin), 44. Kindl (Hněvkovský), 46. Čihák (Kindl), 52. Růžek (Bagin), 60. Čihák (Hněvkovský).

První pokus na ukončení série domácí trestuhodně prohospodařili, hlavně výkonem v poslední třetině. Před vstupem do ní totiž vedli 6:3. Zbytečně pasivní hrou ale umožnil soupeři během dvanácti minut vyrovnat. Zbývající část zápasu se už sice hrála nahoru a dolů.  Šance se střídaly na obou stranách, šťastnější ale tentokrát byli hráči pražského týmu. Vítěznou trefu si schoval do poslední minuty Čihák. Ani enormní snaha sokolů při hře bez brankáře ke vstřelení gólu nevedla.

„Sobotní zápas byl zápasem pro diváky. První třetina vyzněla lépe pro nás, ale zbytek zápasu vyrovnaný s následnou přestřelkou v poslední třetině kde padlo deset gólů a šťastnějším koncem pro nás. Nedělní utkání bylo opět vyrovnané, ale v poslední třetině jsme prohospodařili slibný náskok třech gólů a nakonec prohráli 6:7. Štěstí měl tentokrát soupeř. Bohužel,“ zhodnotil celý víkend pardubický obránce Adam Šťastný.

Rozhodnutí musí padnout tento víkend. Pátý duel se hraje na půdě Bohemians.