V ní se v této sezoně představil jediný tým z kraje, a sice muži Hvězdy Pardubice. Bohužel se jim nedařilo podle vlastních představ, po dvou kolech se krčili na samotném chvostu osmičlenné tabulky, což pro ně znamená nutnost zabojovat o zachování nejvyšší domácí soutěže v nevyzpytatelné baráži.

A záchrana je pro ně jednoznačným cílem. „Kluci svojí výkonností na extraligu určitě mají, letos nám ale trochu nepřálo štěstí a marodka byla také značná. Do baráže nasadíme co nejsilnější sestavu, kterou jsme teď schopni dát dohromady, udržení v extralize je pro nás prioritou,“ uvádí předsedkyně Hvězdy Pardubice a vedoucí družstva Iva Toušová.

Prolínačka se uskuteční na stadionu vítěze jedné ze skupin první ligy v Ústí nad Labem a kromě tamního Athletic Clubu a pardubické Hvězdy se do barážových bojů pustí týmy A.C. TEPO Kladno, AC Domažlice, TJ Sokol Hradec Králové, TJ TŽ Třinec, TJ Sokol Opava a SSK Vítkovice.

Postup do extraligy pro rok 2019 si zajistí družstva na prvním a druhém místě konečného pořadí v této prolínací soutěži.