Veškerá pozornost se v sobotu soustředí na atletické hvězdy, jenže je tu ještě jedna Hvězda… Ano atleti i atletky pardubického klubu se budou rvát o další extraligové body. A před vlastním publikem. Co více si přát…

Je obrovskou výhodou, že jak ženské tak mužské družstvo má prakticky jistý start v zářijovém finále. Především zástupkyně něžného pohlaví mají před svými pronásledovatelkami luxusní náskok.

„Rozhodně máme zájem udržet poklidný střed tabulky, tady páté místo. USK a Olymp jsou k neporažení. V plné sestavě by se dalo bojovat o bramborový post, ale to si necháme až na finále,“ říká trochu tajemně Eva Studničková vedoucí ženského týmu.
Její kolektiv se skládá ze čtyřiadvaceti členek. Jakou podobu asi bude mít dnes…

„Určitě nenastoupí triatlonistka Vendula Frintová, sprinterská posila Olena Janovská. Na Evropský pohár v běhu do vrchu se ve stejném termínu nominovala vytrvalkyně Táňa Metelková. Družstvo se tedy bude opírat o chodkyně Márii Czákovou a hanu Herberovou, sprinterky Drahomíru Eidrnovou, Veroniku Jelínkovou, Markétu Krejčí, Lenku Švábíkovou, Miriam Cupákovou a Kateřinu Ulrichovou, běžkyně Kristiinu Mäki, Olgu Firsovou, Adélu Hofmannovou, Denisu Kozákovou, Lucii Křížovou a Lenku Šibravovou, tyčkařku Terezu Šlézovou a kladivářky Terezu Královou, Kristýnu Kroužkovou a Kateřinu Chlupovou,“ vypočítala Eva Studničková.

V koulařském sektoru dojde k zajímavému souboji kamarádek z Hvězdy, z nichž jedna hájí barvy USK. Kristýna Kroužková vs. Jana Kárníková. První z nich se vyjadřuje k šanci zazávodit si na stadionu, který zná jako své boty.

„Jako domácí máme výhodu, ale uvidíme, je jen na nás, jak s touto šancí naložíme. Pro nás jako pro Hvězdu je pořádání takovéto akce velká výzva a to samé samozřejmě platí i pro naši oddílovou reprezentaci. Určitě se budeme chtít všichni předvést v co nejlepší formě a věříme že extraliga není na našem stadionu naposledy,“ vyslovila přání Kristýna Kroužková.
Rovněž muži figurují po dvou kolech na páté příčce.

„Každý rok vylepšujeme svoji pozici. V roce 2008 družstvo bojovalo v baráži o udržení, v roce 2009 soutěžilo ve finále a letos je to zatím až nečekaný úspěch. Chtěli bychom svojí pozici doma potvrdit,“ podotkl vedoucí mužského družstva Miroslav Wastl. Na soupisce má třicet oveček, z nich čtyřiadvacet se může dnes objevit na ploše.

„Oporami jsou především chodci Lukáš Gdula a Jakub Zajíc, sprinteři Ivo Brýdl, Tomáš Čelko, Damian Dusinski, Martin Hrstka, Miroslav Vinkler, běžci Pavel Dymák, Pavel Javůrek, Tomáš Netolický, Vladimír Lučan, trojskokan Jiří Vondráček a vrhači Jan Bartůněk, Jaroslav Jílek, Tomáš Jirásek, Dušan Král, Petr Koucký a Jan Veselý,“ vyjmenovává Wastl.