Jinými slovy atletická sezona se blíží ke svému konci. Zbývajících závodů v českých i moravských městech se snažili využít sportovci Hvězdy k vylepšení letošních výkonů.

Nejdříve vyrazili na Hradecké memoriály. V Hradci Králové startovali vrhači. A všichni se umístili na stupních vítězů. Nejlépe se dařilo koulaři Michaelovi Šípovi, který zvítězil v dorostenecké kategorii výkonem 14,81 m. Mezi muži se představil Jan Touš a výkonem 14,49 m obsadil druhou příčku. Druhé místo obsadil také diskař Oto Petráš, který v kategorii žáků předvedl výkon 38,99 m.

Ve formě se udržuje i nejlepší česká koulařka. Jana Kárníková se ve svém rodném městě zúčastnila Vlašimských memoriálů (38. ročník Memoriálu Líby Perglové, 52. ročník Memoriálu Josefa Dvořáka a 8. ročník Memoriálu Ludvíka Svobody). Zvolila si trochu netradiční disciplínu, vrhačský trojboj. Ten zahrnoval vrh koul, hod diskem a hod oštěpem. Součet bodového hodnocení jejích výkonů byl 2254 bodů. Zaručil ji nejen vítězství, ale suverénně ji zařadil na první místo českých tabulek ve vrhačském trojboji. Koulí dala 15,62 m, oštěpem 35,03 m a disk poslala do vzdálenosti 46,40 metru.

Cesta dalšího člena Hvězdy, Jaroslava Jílka vedla do Prostějova, kde se konala Velká cena města. Na 26. ročníku memoriálu Dr. E. Rozbořila v hodu oštěpem nejen, že suverénně zvítězil, ale vylepšil si své osobní maximum na výtečných 78,03 m. Pro zajímavost, limit na ME 2016 stanovila Evropská atletická asociace na 79,00 m. To mu dává velmi dobrý příslib do nadcházející sezony. V republikových tabulkách mu momentálně patří čtvrté místo. Hned za reprezentanty a jeho tréninkovými kolegy Veselým, Frydrychem a Vadlejchem ze skupiny Jana Železného.