Nejlepší dárek… Přesně na Den dětí, tedy 1. června odstartovala letošní atletická sezona pod otevřeným nebem. Závodem, který propojil celou Českou republiku. Projekt s názvem Spolu na startu se chytil hned na 173 stadionech. Včetně toho pardubického.

PŘES STOVKU NADŠENCŮ

Atletický oddíl Hvězda Pardubice nezůstal pozadu a uspořádal závod pro všechny věkové kategorie. Na pořadu byly sprinty a běhy, od trati 60 metrů po běh na 800 metrů. Na městském atletickém stadionu se představilo celkem 112 atletů, kteří nastoupili k téměř dvěma stům jednotlivým startům.

„Pro první tři závodníky ve všech disciplínách, v kategorii mladšího i staršího žactva, jsem připravili medaile, jako památku na tento zahajovací závod sezony 2020,“ říká Jana Kárníková, místopředsedkyně Hvězdy Pardubice.

„K vidění byla celá řada pěkných výkonů a hodně závodníků si vytvořilo, i přes komplikace v přípravě způsobené pandemií, osobní rekordy. Jsme velmi rádi, že se tohoto závodu zúčastnilo poměrně velké množství sportovců a dokázali, že o atletiku, jako královnu sportů, je stále velký zájem. Celé závody se velmi vydařily, organizačně jsme to zvládli a přálo nám i počasí. Již nyní se těšíme na další akce, které chystáme,“ láká k pohybu.

Jana Kárníková už nosí v hlavě krajské přebory přípravek i mládeže a především Pardubický atletický mítink. Uskuteční se 22. července. Znám je ta termín pro Dětský den s atletikou. Na něm se v neděli 30. srpna budou moci děti rozloučit s prázdninami.

SPOLEHLIVÁ VONDROVÁ

Radost udělala Kárníkové také sprinterka Lada Vondrová, ještě nedávno závodnice Hvězdy. V Kladně se v rámci projektu Spolu na startu zúčastnila velmi kvalitního mítinku.

„Vyhrála běh na 300 metrů a k tomu přidala ještě kariérní maximum časem 37,22 s. Upevnila si tak čtvrté místo v historických národních tabulkách a v letošních světových jí náleží první příčka,“ zjistila Kárníková.