Jednou si nahoře, jedno si dole. Pardubičtí dlouháni po pátečním výstupu na Mount Everest spadli z osmitisícovky na zem. Přeloženo do basketbalové mluvy. Po vítězství nad mistrovským Nymburkem přišel pád, který zapříčinil Děčín. Přitom ve středečním přímém souboji o první příčku Kooperativa NBL, měli domácí dlouho navrch.

Pardubice – Děčín 65:67
Nesmíte létat v oblacích, nesmíte Děčín v sebemenším podcenit. Podobné nápisy visely na každém rohu pardubických ulic. Do hlav to vtloukali hráčům i trenéři i manželky. Přesto Beksa padla.

„Samozřejmě, že v situaci po Nymburku se může zdát určitá euforie. Nicméně si myslím si, že jsme natolik zkušený tým a víme, do čeho jsme šli. Takže nějaké podcenění v hlavách nebo nějaký lauf u nás nenastal. Do utkání jsme vstoupili dobře, i když vedení 8:0 v basketbale není nic zvláštního. Vy nedáte dvě tři střely, soupeř ano a hned je znovu vyrovnáno," zopakoval známou pravdu pardubický kouč Dušan Bohunický.

A to se také stalo. Válečníci po oddechovém času nasadili helmy a rychle otočili stav ve svůj prospěch. Domácí si však rychle vzali vedení zpět a vítězný oheň udržovali až do předposlední minuty zápasu.

„Rozhodlo se ve druhé půli, kdy jsme svými chybami nechali Striu dát dvě otevřené pozice. Druhý moment, který ovlivnil koncovku, byl pick-and-roll s Vyoralem v závěru utkání. Nebyli jsme tolik aktivní, dovolili jsme hráčům soupeře nabrat rychlost. Co se týče našeho útoku, nedostali jsme se do takových pozic jako proti Nymburku. I když jsme vedli 32 minut, soupeř to dokázal otočit. Naopak my jsme ty rozhodující chvíle nezvládli," podotkl Bohunický.

P.S. Děčín byl ve vedení 
2 minuty 39 vteřin. Zpět do plusu se dostal 111 vteřin před závěrečným klaksonem…