Hráči obou týmů byli nešťastnou událostí natolik otřeseni, že nemohli v utkání dále pokračovat. Tuři doma totálně vybouchli s Opavou.

BK JIP Pardubice – BK Děčín 2:3 a nedohráno.
Televizní šlágr neměl dlouhého trvání. Kamery zhasly už po  dvou minutách a pětadvaceti vteřinách. Koš stačili zaznamenat pouze domácí Nelson a hostující Stria. Pak došlo k momentu, který mohl mít tragickou dohru. Jakub Houška byl ve výskoku zblokován Muirheadem a Nelsonem. Při pádu se silně praštil hlavou o zem.  Zůstal v bezvědomí a měl zapadlý jazyk. Zásluhou rychlé reakce zejména pardubického lékaře Bedřicha Petráně zůstal na živu. Utkání bylo po dramatické čtvrthodině předčasně ukončeno.

Tuři Svitavy – BK Opava 55:84 (15:21, 31:35, 44:66).
Body: Deloach 15, Leško 9, Harčár 8, Miloš 7, Teplý 4, Moravec 4, Macela 2, Mróz 2, Sedlák 2 – Blažek 18, Dokoupil 13, Šiřina 12, Tóth 12, Strnisko 9, Vlček 7, Miklóšik 7, Kvapil 6. Rozhodčí: Paulík, Nejezchleb, Kapl. Fauly: 24:26. Pět chyb: 32. Dihel (Opava). Trojky: 2:6. Trestné hody: 23/15 – 24/16. Doskoky: 28:37. Diváci: 500. Hráč zápasu: Blažek (Opava).

Svitavský debakl se začal rodit v prvním poločase, kdy Tuři vinou mizerné střelecké úspěšnosti prohrávali 18:33. Potom se vzchopili, v nástupu do druhé poloviny manko téměř zlikvidovali, jenže to bylo z jejich strany vlastně vše. Hosté poté rychle získali ztracený náskok zpět a vyšel z toho skoro třicetibodový příděl.

„Opava byla už v první půli lepší, ale to bylo skóre jen o čtyři body. Ve druhé nás jasně přehrávala ve všech činnostech. My jsme za stavu minus deset ve třetí čtvrtině neměli ,morál' s výsledkem něco udělat. Duel nám absolutně nesedl," řekl domácí kouč Lubomír Růžička. Další zápas sehrají Tuři už v úterý v Praze.

Další výsledky – 2. kolo: Nymburk –  USK Praha 81:66, Chomutov – Ostrava 79:89, Kolín – Jindřichův Hradec 87:82, Prostějov – Ústí 99:60.