Pardubice - Vylosovali jim jedničku. Odjely tak svoji jízdu a pak čekaly na ostatní soupeře. Zatímco ty starší už nenašly přemožitele, mladší se musely sklonit před dvěma protivníky. Asi takto by se dalo z pohledu skupin z KK Pardubice v kostce shrnout mistrovství České republiky a přeboru České republiky v synchronizovaném bruslení pro rok 2019. Vrcholnou domácí akci hostila Příbram.
Z pardubických skupin se na ledovou plochu vypravil nejdříve soubor z anglickým názvem – Avalanche. Jak již bylo řečeno, Laviny ve své kategorii Adult startovaly s pořadovým číslem jedna.
„Ve své jízdě ukázala děvčata znovu velkou touhu vyhrát v této sezoně a to se jim dokonale povedlo,“ uvádí za klub Roman Kubišta.
Pardubické ženy tak mohly při vyhlášení zvednou nad hlavu zlatý pohár za první místo a také pohár za celkové vítězství v Českém poháru.
Poté se otevřel prostor kategorii Basic Novice. Pardubické barvy hájily Polárky.
„Po pěkné jízdě, která se vydařila, čekala děvčata na další tři týmy jak se povede jejich jízda. Po dojetí všech týmů z dané kategorie se nakonec náš tým umístil na třetí příčce s minimálním odstupem na druhé místo,“ podotýká Kubišta.
Skupina Polárky si zchladila žáhu v celkovém pořadí Českého poháru, který nakonec ovládla.

Příbramské výsledky
Kategorie Basic Novice: 1. Big Bang (VSK Technika Brno) 33,82 b., 2. Ice Dreams (SC Brno) 28,95 b., 3. Polárky (KK Pardubice) 28,66, 4. Ice Atoms (BK Příbram) 27,92 b.
Kategorie Adult: 1. Avalanche (KK Pardubice) 64,73 b., 2. Goldies (USK Praha) 59.14 bodů.