Jestřábi totiž dělilo od postupu do play off neuvěřitelných devět vteřin. Přesně tolik času chybělo do konce duelu Česká Třebová vs. Polička, kdy domácí vyrovnali při hře bez brankáře. Přitom Přelouč svojí povinnost výhrou na půdě okresního rivala splnila. To je tak když nemáte osud ve svých rukou.

Extraliga: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HC Kert Park Praha 1:8 (0:2, 1:2, 0:4). Branky:  28. L. Bittner (P. Kubeš) – 13. M. Plzák (M. Kruček), 14. Sikora (L. Plzák), 27. Tyburec, 28. M. Kruček (Führich), 34. J. Kruček (M. Kruček), 41. M. Kruček (Michetschlager), 44. M. Kruček (Tyburec), 45. Führich. Sestava: Matrka – Filip, Mašík, Drenko, Barva, Mokříž, Kamaryt – P. Kubeš, L. Bittner, Hodr – Merta, Urban, Bílý – Ingršt, Urbanec, T. Skřivánek – Zemánek, Hrnčíř.

„V tomto utkání bylo skoro všechno špatně.V půlce první třetiny jsme měli tři velké šance, které jsme neproměnili. Pak jsme udělali dvě chyby, které naopak soupeř potrestal a už jsme se vezli. Nedařilo se nám vůbec nic. Kert hrál v klidu a padlo mu tam skoro vše. Teď musíme ukázat jak jsme vnitřně silní a do víkendového začátku play off se zvednout. A hlavně hrát úplně v jiném nasazení,“ má jasno pardubický kouč Jiří Mašík.

Pardubický tým klesl po posledním kole základní části ze třetího místa až na šesté. Ve čtvrtfinále se tak Autoskláři střetnou s Vlašimí. Série hraná na tři vítězná utkání se rozjede v sobotu ve Vlašimi. Druhý zápas se hraje v neděli opět na půdě soupeře. Odvety v Pardubicích jsou naplánované na 14. a 15. dubna.

1. NHbL – Východ: ERA Svítkov Stars Pardubice A – HC Jestřábi Přelouč 3:4 (1:1, 1:3, 1:0). Branky: 10. Hlavsa (Novotný), 23. Šováň (Hlavsa), Krištof – 1. Štefanský (Šmíd), 17. Štefanský (Kopecký), 20. Příhoda (Stoklasa), 29. Slanina (Hejhal). Sestava Přelouče: Jan Kraus – Stoklasa, M. Kazimír, Příhoda, Adámek, Tesák, D. Kazimír, D. Štefanský, Šmíd, Kopecký, Čapek, Svoboda, Kubát, Sádovský, Hejhal, Slanina, Vorba, Komůrka. Trenér: Roman  Štefanský.

„Zápas se odehrával jako vždy v bojovné atmosféře. I když nám již o nic nešlo, nechtěli jsme Přelouči nechat případné play off zadarmo.  Jsem spokojen s bojovností našeho týmu, kdy jsme se snažili zvrátit nepříznivý stav až do poslední vteřiny. V tomto zápase mě velmi potěšila třetí útočná lajna ve složení  Krištof, Zelinka, Šováň. Bohužel se v zápase objevovaly naše černé chvilky a ty soupeř potrestal,“ okomentoval zápas Robert Koch, hrající předseda Svítkova.

„Do zápasu jsme vlétli, tak jak bylo potřeba. Poté přišlo podivně sebeuspokojení a domácí zlobili. Od druhé třetiny jsme již byli lepším týmem a kontrolovali své vedení. A netrpělivě čekali na pozitivní zprávu z České Třebové, která bohužel nedorazila. Na lavičce jsme se dohodli, že nechceme průběh znát a chceme vyhrát derby. Na jaře jsme udělali maximum, co šlo a sezonu, kterou pokazil podzim, končíme se vztyčenou hlavou,“ uklidil stůl přeloučský kapitán Martin Šmíd.

2. NHbL: Ježci Heřmanův Městec B – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B 2:6  (0:1, 0:4, 2:1). Branky: Hlaváček, J. Skřivánek, Nevřala, Podařil.

Pardubické béčko jako vítěz soutěže postupuje přímo do semifinále.
Extraliga staršího dorostu: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Plzeň 2:5 (0:0, 1:2, 1:3). Branky: Korel 2.
Ve čtvrtfinále se Pardubice střetnou s Mostem. Série na tři vítězná utkání začíná 7. a 8. dubna v Pardubicích.
Extraliga mladšího dorostu: ERA Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 4:3 s.n.  (2:1, 0:2, 1:0).
Ve čtvrtfinále se HBC Pardubice střetne s Plzní. Série na tři vítězná utkání začíná 7. a 8. dubna v Plzni. Odvety v Pardubicích jsou naplánované na 14. a 15. dubna.