Zrušte pohřeb a naopak chystejte křtiny! Znovuzrozená Přelouč totiž vyřadila po famózním obratu ve čtvrtfinálové sérii národní ligy favorizovanou Poličku. Dohrála však rezerva Autosklářů. V první týmu zmíněného klubu ale panuje velká radost. Po druhém vítězství 5:3 v nadstavbové části play off se pardubičtí hokejbalisté vyšvihli do čela skupiny.

Extraliga – nadstavbová část play off: SK Toptrans Jihlava – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice  3:5 (0:2, 1:0, 2:3).
Branky: 24. Kříž,  39. Zelený, 44. Brázda – 9. Waber, 15. Kubeš, 34. Merta (Filip), 35. Kubeš, 39. Kubeš.
Sestava: Smekal – Filip, Krejčí, Hák, Vlasák, Kamaryt, Pecina, Merta, P. Kubeš, Ingršt, Waber, R. Mašík, Skřivánek, Kasal, Gabriel, Urbanec.

„Od začátku jsme si vytvářeli převahu a do konce první třetiny dali dvě branky. Jediné její minus byla čtyři vyloučení. Do druhé části jsme nastoupili ležérně a z toho Jihlava profitovala. Přidala na rychlosti a hlavně v důrazu. My jsme se nemohli dostat do tempa a domácí toho využili ke snížení. Po domluvě před třetí třetinou jsme se vrátili k aktivní hře a podařilo se nám brzy vstřelit dvě branky, což byl rozhodující moment. Poté jsme už zápas dovedli do vítězného konce.
Byl to hodně těžký mač. Hrálo se hodně do těla a domácí se nevzdali do posledního hvizdu. Moc mě vítězství těší, ale musíme si vyříkat, proč jsme někdy zbytečně chodili do oslabení. Tým ale pracoval dobře. Každý hráč pochopil svoji úlohu. Malinko bych vyzdvihl Pavla Kubeše, který dal tři góly. Především ten poslední, kdy prošel od vlastní branky přes čtyři protihráče a průnik zakončil blafákem, byl famózní," rozplýval se nad uměním své opory pardubický kouč Jiří Mašík.

1. NHbL Východ – 5. čtvrtfinále: SK Kometa Polička – HC Jestřábi Přelouč 1:4 (0:2, 0:1, 1:1). Branky: 43. Schauer – 2. Kubát (Moravec), 6. Příhoda (Menc), 25. Svoboda (Příhoda), 34. Kubát.
Sestava: Dvořáček – Čapek, M. Kazimír, Stoklasa, D. Kazimír, Menc – Hejhal, Štefanský, Příhoda, Moravec,  Kubát, Svoboda, Kalousek,  Vorba, Mucha, Komůrka. 
Konečný stav série: 2:3.
„Po dvou zápasech na odpis, po pěti vítězové. To je krása play off. Od poloviny série jsme chtěli více, než silná Polička a závěrečný zápas jsme odehráli velice takticky. Kluci si začali po domácích zápasech věřit a podařilo se to. Po sedmi letech jsme konečně dál a myslím, že zaslouženě. Teď jdeme na vítěze základní části a proti Opavě nemáme co ztratit. Kůži neprodáme lacino," vzkazuje do slezských končin, hrající vedoucí přeloučského týmu Libor Komůrka.

1. NHbL Východ – 5. čtvrtfinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:4 (0:0, 0:0, 0:4).
Sestava: Stárek  – Barva, Podařil, Vacek, Nevřala, Dubišar, Kupka – Korel, Hrnčíř, Šprincl – Zemánek, J. Skřivánek, Vršinský – Šimek, Novotný, Jurga (Jirák).
Konečný stav: 2:3.
„Rozhodující zápas jsme začali dobře. Byli jsme aktivnější a vytvořili si převahu. Žel bohu jen platonickou. V poslední třetině Třebová ukázala, že má větší fyzický fond a začala nás přehrávat. Když si ve 32. minutě šikovně seběhl do brankoviště Švec dostali jsme tvrdou ránu. Aby toho nebylo málo, nechali jsme se za dvě minuty zbytečně vyloučit a bylo to 0:2. Hosté si pak postup zkušeně pohlídali," poznamenal pardubický kouč Jiří Kubeš.

Extraliga staršího dorostu – 1. čtvrtfinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – Snack Dobřany 3:4 (1:1, 1:3, 1:0). Branky: Česák, Pithard, Bohm.
2. čtvrtfinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – Snack Dobřany 5:2 (1:0, 2:0, 2:2).
Branky: Pithard 2, Česák, Polák, Severýn.
Stav série: 1:1.