Přelouč unikla hrobníkovi z lopaty, když obě domácí utkání zvládla a postoupila do čtvrtfinále druhé ligy. Naopak Svítkov se, také po třech zápasech, poroučel z kola ven.

Crossdock extraliga:
HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 s.n. (0:0, 0:1, 2:1 – 0:1).
Branky a asistence: 32. Krejčí (Březina), 41. Bílý (Česák) – 21. Soukup, 35. Červinka, rozh. nájezd. Štěpánek. Sestava: Stárek – Mokříž, Novotný, Filip, Krejčí, Mašík, Urban, Turyna, A. Bucek – Forstl, Vlasák, Urbanec, Česák, Bílý, Březina, Zajíček, Štefka, Moravec, Kubišta, J. Bucek, Langr.

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – SK Rakovník 5:3 (3:2, 1:0, 1:1).
Branky: 1. Urbanec (Novotný), 9. Březina (Bílý), 11. Vlasák (Novotný), 28. Filip (Česák), 32. Česák (Bílý) – 2. a 43. Gerlich, 10. Míka. Sestava: chytal Chmelík, nehráli Mokříž, R. Mašík, Kubišta a Langr.

„Myslím, že oba zápasy můžu zhodnotit přibližně stejně. Ani v jednom jsme výkonem nenavázali na Plzeň. Nehráli jsme úplně špatně, ale ve hře nám chyběly jiskra a dravost. Také jsme málo stříleli a občas přehrávali situace. Čtyři body se počítají, ale měli jsme na to, udělat plný počet,“ konstatuje smířlivě pardubický trenér Jiří Mašík.

1. NHBL – 2. osmifinále:
HC Jestřábi Přelouč – SK Kelti Beroun 3:2 (1:2, 2:0, 0:0).
Branky: 7. Mucha (Příhoda), 24. Raška (Vorba), 24. Hutla (Svoboda) – 1. Bureš, 15. Kubr. Sestava: Smekal – Stoklasa, Hutla, Hejhal, Svoboda, Moravec, Šmíd, Doležal, Příhoda, Mucha, Horák, Michetschläger, Menc, D. Štefanský, Raška, Vorba, M. Šimek, J. Šimek.

3. osmifinále:
HC Jestřábi Přelouč – SK Kelti Beroun 3:1 (0:1, 1:0, 2:0).
Branky: 25., 45. Horák (Štefanský), 45. Příhoda – Urban. Sestava: naprosto stejná. Konečný stav série: 2:1.

„Narazili jsme na výtečného soupeře. Kelti zazvonili u našich dveří a vzkázali nám: Je tady play off, vstávejte!“ A že nám to trvalo… Ale jdeme přes ně dál. Nyní nás čekají mladé pušky z Dobřan. Musíme proti nim prodávat naši hru, ke které se snad pomalu už vracíme. Jsem samozřejmě rád za postup, ale pro mě je to zatím málo. Doufám, že pro hráče také,“ burcuje na dálku svůj tým přeloučský manažer Libor Komůrka.

Čtvrtfinálová série vypukne v sobotu (od 18.00) na půdě Dobřan. Druhé utkání je na programu v neděli od 11 hodin tamtéž.