Několik dní před startem přípravy  představuje pardubičtí basketbalisté tři nová jména. Dušan Bohunický přichází na pozici asistenta trenéra, Samuel Faifr s Josefem Příhonským rozšiřují perimetrovou sestavu.

Bývalý výtečný střelec Dušan Bohunický má za sebou ve svých šestatřiceti letech zajímavou trenérskou kariéru. V pražské Spartě, kde úspěšně odehrál čtyři roky, si krátce vyzkoušel i roli hlavního kouče, následovala asistentská pozice v Liberci, kde se posléze, po odchodu Jana Slowiaka do Pardubic, posunul na místo hlavního trenéra. Působil také u české reprezentační dvacítky. Jaká bude jeho role u pardubického týmu?

„Dušan Bohunický vystřídá na pozici asistenta trenéra Lubomíra Peterku, jenž bude mít významnou roli v projektu Východočeský basketbal, a to jak u skupiny Golden Talents, tak především coby hlavní kouč v prvoligovém Hradci Králové," odpovídá tiskový mluvčí René Peška. K novému trenérovi dále dodává: „Jsme velmi rádi, že Dušan Bohunický si zvolil za své další působiště právě Pardubice. Jeho příchod do našeho klubu vnímáme i jako velký vklad pro budoucnost, neboť Dušanův přínos vidíme nejen v práci pro A tým, ale i v kvalitním individuálním rozvoji talentovaných basketbalistů v tréninkové skupině Golden Talents."

Nový asistent hlavního kouče Jana Slowiaka se na východ Čech nesmírně těší. „Být součástí basketbalového prostředí s tak dlouholetou tradicí, jakou mají Pardubice, je pro mě velkou výzvou. Hráčský potenciál, s kterým je možnost pracovat v tomto klubu, se hledá jen velmi těžko, a proto, když jsem dostal nabídku od BK JIP Pardubice, bylo moje rozhodnutí jednoduché," říká Dušan Bohunický.

Odchovance Žiaru nad Hronom přitahuje nejen návrat do Mattoni NBL, ale i příležitost podílet se na basketbalovém růstu mladých nadějí. „Udržet se v kontaktu s vrcholovým basketbalem a zároveň mít možnost pracovat s basketbalovým talentem, který v sobě ukrývá projekt Golden Talents, sehrálo v mém rozhodování hlavní roli. Pevně věřím, že naše spolupráce s trenérem Slowiakem přinese klubu úspěšné období, v němž zabudujeme do A týmu co největší počet talentovaných hráčů," doplnil nový asistent BK JIP Pardubice.

Hráčský kádr BK JIP Pardubice pro sezonu 2012/13
Rozehrávači: Evaldas Žabas, Michal Čarnecký, Jiří Šoula
Křídla: Lukáš Kotas, Corey Muirhead, Ondřej Peterka, Samuel Faifr, Josef Příhonský
Pivoti: Petr Bohačík, Zbyněk Pospíšil, Travis Nelson, Martin Peterka