„Já Tip ligu nesázím, to všechno je dílem zeťáka,“ odzbrojil nás Zdeněk Soudný a ke stolu zavolal příbuzného.

„Jo, jo je to moje zásluha. Jsem rád, že jsme se opět probojovali mezi nejlepší. Na jaře na sedmé místo zásluhou dědy,“ usmívá se Jiří Novotný.
Jak je vidno, nehraje pouze na jediný kupon. Záhadou zůstává na kolik tedy? Předesíláme, že dlouho nebylo poznat, kolik vyplňuje tiketů…

„Na celou naší rodinu dávám čtyři kupony, kluk si dává sám. Počkejte: ještě na dědu a babičku. Takže šest. A před jarní částí jsem ještě přidal ségru se švárou. Takže osm. My jsme ti správní Novotní v Tip lize! Ne rodina kolem pana Wiesnera,“ naráží s notnou dávkou humoru tento hráč ze Srchu na borce, který dostal mezi jarní elitu hned pět jejich členů.

Droga? V jeho případě zřejmě slabé slovo. Ano, Tip liga je pro něj opium.
„Jsem maniak. V pátek v jednu si k tomu sednu. Projedu týden staré noviny, mrknu na internet a jdu na to. Napíšu si první tipy a pak roztrhám papír a jedu znova. Rozhodně nepatřím k těm hráčům, kteří si stojí za svým prvním tipem,“ přiznává Novotný.

Do zajímavé situace se podle svých dalších slov dostal před závěrečným kolem.
„Dávno dopředu jsem měl natipovány všechny kupony, Až na ten jeden. Právě dědův. Figuroval na třetím místě se ztrátou šest bodů na prvního a náskokem tří na čtvrtého. Rozhodl jsem pro riskantní variantu. Neumím hrát na jistotu. proto jsem dal i na jeho kupon odvážné tipy. Stačilo dát z mého jeden dva zápasy na jeho a mohl být celkově druhý,“ podotkl Novotný.

Na závěrečném vyhlášení podzimní Tip ligy naznačoval jak mu hrdě bije srdce pro Srch. Jenže na jaře musel trochu ze své lásky slevit.
„Celé jaro jsem dával na Srch a téměř pokaždé ztroskotával. Tak mi to nedalo a v závěru jsem sázel proti němu. A zase mi to nevycházelo. Nejhorší bylo jít na ten fotbal a mít vsazenou jedničku,“ kroutil hlavou úspěšný hráč.

Větší pifku má po jaru na jeden tým – Chvojenec. Tohle jméno před ním nevyslovujte!
„Prohrál doma s Pardubičkami i řečanským týmem. Navíc prohrál v Sezemicích. ten mi dával,“ vzpomíná na černou můru Novotný, který popisuje jak tipuje.

„Baví mě kombinovat. Na kupony nedávám stejné tipy. Mám doma sešit a v něm napsaná jména. U nich jednotlivá kola s tipy, takže mám o každém přehled. Dělám to takhle už tři roky.“