„Celodenní program zahájí kvalifikační tréninky, které se pojedou od 11 hodin. Slavnostní zahájení je naplánováno na 13.30 hodin, hlavní závod odstartuje půl hodiny poté,“ uvedl Petr Kačer z pořádajícího Automotoklubu Holice.

Na trati se utkají jezdci věkových kategorií od pěti až do devatenácti let, a sice ve třídách 50, 65, 80, 125 ccm a MX2.
Domácí fanoušci mají v letošním ročníku pouze jedno želízko v ohni. Je jím úřadující mistr Evropy Michael Špaček, jezdící ve třídě MX2. Začátek sezony sice nebyl pro Špačka příliš ideální, ale dnes má rozhodně šanci zabojovat a obsadit přední místo v celkovém pořadí. Titul juniorského mistra republiky ve jmenované třídě však už neunikne Marku Sukupovi ze Šváb Teamu Svitavy.

Závodní trať bude identická jako při mezinárodním mistrovství České republiky, které se v Poběžovicích jelo na konci srpna. Ačkoliv bylo počasí v posledním měsíci vrtošivé, kvalitu trať neztratila. „Rozhodně se nebude prášit a po deštích bude trať měkká. Nebude–li pršet v sobotu, nebude blátivá,“ sdělil Kačer.

(Lukáš Peška)