A důvod? K Dušanovi Pandulovi a Lukáši Kotasovi přibyl Dominez Burnett, nejlepší střelec Beksy. V důležitém utkání, ve kterém si BK JIP Pardubice mohl v případě výhry zajistit postup ze skupiny FIBA Europe Cupu, citelně chyběl.

APOEL – PARDUBICE 99:90

Na druhé straně. V minulém vystoupení pardubických čahounů se pod tlakem trojkových střel ocitl jejich soupeř. Na půdě litevského Šiauliai zaznamenali v tomto „oboru" fantastickou úspěšnost (61 %). Apoel Nikósie jako by se jim chtěl vyrovnat. Ze šestadvaceti pokusů jich prohnal košem patnáct. Dosáhl tak „pouze" na úspěšnost 58 procent.

„Domácí měli svůj den. My jsme nechali rozstřílet 
Burnatowskeho, který nám dal šest trojek za poločas. Soupeř proměňoval i těžké střely. Je vidět, že to má doma naházené," pokrčil rameny pardubický pivot Kamil Švrdlík.
Jeho tým dvakrát doplatil na hluché místo. Nejdříve v první čtvrtině dovolil obrat ze 7:2 na 7:15 a pak ve druhé dotáhl dvojcifernou ztrátu ke stavu 39:39, ovšem domácí odskočili na 52:39. „V těchto úsecích jsme udělali mnoho nevynucených ztrát. Dělali jsme až triviální chyby. Hlavně ve druhém případě už bylo velmi těžké vzniklý náskok stahovat," řekl Švrdlík.

Před utkáním si pardubická výprava vytyčila dva cíle. První vyhrát a tím si předčasně zajistit postup. Pokud by se ho nepodařilo splnit, tak prohrát maximálně o čtyři body. V tom případě by Beksa měla lepší vzájemné zápasy. Jenže nevyšlo to ani v jednom bodě.

„Ke konci utkání jsme na to mysleli. Snažili jsme se trefit nějaké trojky, abychom nějaké body umazali. Nepovedlo se, tak budeme muset zabojovat v Minsku," dodal Švrdlík.