Jejich první pohárový soupeř se jmenuje Cytavision APOEL Nicósia. Patří k nejstarším kyperským basketbalovým klubům, Byl založen v roce 1926. Je šampionem své země z let 2011, 2014 a 2015. V uplynulé sezoně skončil druhý. V evropských pohárech hrál naposledy v sezoně 2010/11 a v Eurochallenge byl v základní skupině třetí. V tu dobu hrála stejnou soutěž i Beksa a to naopak ze skupiny postoupila. Nutno dodat, že trochu překvapivě.

Před touto sezonou došlo v týmu kouče Koustenise a který je na tom hůře finančně oproti té minulé, k průvanu v kabině. Odešla celá základní kostra včetně amerických hráčů. Na jejich místa vedení přivedlo celou řadu nových basketbalistů.

VELKÁ NEZNÁMÁ

Na Kypru ještě ligovou soutěž nerozehráli a tak o momentální síle APOELu se příliš neví. Navíc jeho činovníci nebyli nějak vstřícní a s dodáním přesné soupisky nespěchali.

Jisté je, že americké posily Ter Bussey, Robert Brown, Brandon Mobley i Murphy Burnatowski z Kanady jsou střelecky velmi produktivní. Vždyť v předchozích klubech měli bodový průměr nad osmnáct bodů. Věkový průměr mužstva je 25,2 let a veteránem týmu je domácí pivot Koskiris Christodoulos, kterému je šestatřicet. APOEL také dává příležitost svým odchovancům. V sestavě jsou třeba osmnáctiletí Christopher Seisoy a Michali Mythillos.

„Kyperské týmy evropské poháry neberou tolik jako svojí ligu a jejich koncentrace není tak vysoká. Doufám, že se toto nepsané pravidlo naplní a APOEL bude na našem hřišti poloviční, než v bouřlivém domácím prostředí," přemítá pardubický kapitán Radek Nečas.