Čtyři minuty. Co se dá za tu dobu stihnout? Třeba rychlou chůzí dojít ze třídy Míru k Tipsport areně. Pardubičtí hokejbalisté mají ale jiné poznatky. Za čtyři minuty se totiž dá z prohraného zápasu udělat vítězný. Jinými slovy vstřelit šest branek. Lví podíl na velkém obratu ve střetnuté se Třincem měl domácí kapitán Jan Bílý a jeho expresní hattrick.

O soutěž níže Přelouč zametla se silným Jindřichovým Hradcem, když její brankář Petr Brykner ani jednou nekapituloval. Výkony jako den a noc předvádí její rival ze Svítkova. Po jednoznačné výhře na půdě České Třebové, prohrál doma s Brnem.

CCM extraliga: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC Enviform Třinec 8:4 (1:2, 1:0, 6:2). Branky: 13. Vlasák (Kubeš), 22. Krejčí (Filip), 42. Kubeš (Bílý), 43. Bílý, 44. Bílý, 44. Česák, 45. Bílý, 45. Kubeš – 5., 13. a 37. Konderla, 35. Barnošák. Sestava: Smekal – Filip, Pecina, Krejčí, Jiřík, Förstl, Kamaryt – Česák, Bílý, Kubeš, Ingršt, Březina, Vlasák, Urbanec, Kasal, Urban.

Od úvodního buly se hrálo poměrně ostře na obou stranách i s řadou šancí. Hosté se dostali do zajímavé možnosti v páté minutě a Kondrla v přesilovce otevřel skóre. Jednu svojí početní výhodu využili také domácí. Ve dvojnásobné přesilovce uspěl Vlasák. Třinec ale přispěchal s rychlou reakcím když Autoskláři znovu neuhlídali Konderlu. Hostům náskok vydržel do šesté minuty druhé části. Opět šli do tří a tuto lukrativní nabídku využil Krejčí.

Nejvíce vzruchu ovšem přinesla závěrečná perioda. A hned osm gólů. Nejprve se opět do vedení dostali hosté, kteří využili šanci Barnošáka a následně i zkompletování hattricku Konderly. Pardubice to však zápas nezabalily. Přesně naopak. Posledních 240 vteřin utkání bylo naprosto v jejich režii. Nejprve dokázal snížit na rozdíl jediné branky Kubeš a za další minutu srovnal Bílý. Domácí kapitán Jan Bílý byl pro domácí v závěru důležitou postavou, když minutu a půl poslal Autosklo do vedení. Hosté už to posléze zkusili hru bez brankáře a nakonec ještě třikrát inkasovali, když se trefil Česák, znovu Bílý a Kubeš.

„Zápas se mi nehodnotí dobře i když jsme vyhráli. Samozřejmě vítězství je pozitivní. My jsme v první třetině hráli kromě první pětky laxně. Po domluvě v kabině jsme zabrali a byli jsme lepší. Ve třetí části jsme opět tlačili, ale po chybě a v oslabení jsme inkasovali. Vážím si toho, že jsme to nevzdali a závěr zvládli na jedničku. Mrzí mě nedůstojný konec. Rozhodčí byli od začátku nepřesní na obě strany a pak se jim to trošku vymklo z rukou. No a soupeř to neunesl," pronesl pardubický trenér Jiří Mašík.

1. NHbL: HC Jestřábi Přelouč – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0). Branky: 10. P. Svoboda (Moravec), 16. Moravec, 22. Moravec (Hejhal), 32. Hejhal (Vorba). Sestava: Brykner – Stoklasa, Čapek, Šmíd, D. Štefanský, Michetschläger, D. Kazimír – Moravec, P. Svoboda, Příhoda, Hejhal, Vorba, J. Svoboda, Hudec, M. Kazimír, Novelinka.

„Podali jsme velice soustředěný výkon od první do poslední minuty. Soupeř přijel sice hrát jen na dvě pětky, ale má hodně dobrý mančaft. Takže zápas měl vysoké parametry. Již tradičně nechci chválit jednotlivce, protože sázíme na týmový výkon, ale tentokrát mě mile překvapila třetí lajna. Ale celkově to pro mě byl velice dobrý domácí týmák," mne si ruce vedoucí přeloučského družstva Libor Komůrka.
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBK Bulldogs Brno 3:4 (0:1, 1:1, 2:2).

Extraliga staršího dorostu: JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0). Branky: Pitthard – Strouhal, Zajíček. Svítkov: Ptáček – Švarc, Kudláček, Jan Doležal, J. Michal, Modrý, M. Novotný, Jelínek, Pitthard, Král, Jiří Doležal, Běloušek, Zaplatílek, V. Novotný, P. Michal, Hlaváček, Menšík. Pardubice: Doležal – Turyna, Kvapil, Novotný, Ryba, Holman, Bucek, Mach – Richter, Kunc, Moravec, Zajíček, Staněk, Kouba, Roubínek, Strouhal, Petric, Stárek.

Extraliga mladšího dorostu: HBC JTEKT Svítkov Stars – TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Branky: Novotný, Topičová, Čech. HBC JTEKT Svítkov Stars – SK Jihlava 3:2 (1:1, 0:0, 2:1). Branky: Čech 2, Novotný.

Přípravka – turnaj Východočeského přeboru v Chlumci nad Cidlinou: 1. HBC JTEKT Svítkov Stars, 2. HBC Autosklo H.A.K. Pardubice bílí, 3. Ježci Heřmanův Městec, 4. SK Kometa Polička, 5. HbC Chlumec nad Cidlinou, 6. Autosklo modří, 7. TJ Sršni Svitavy.