Kdyby sázkové kanceláře vypisovaly kurzy na mistra republiky ve vrhu koulí žen, určitě by prodělaly. Tuzemskému trhu totiž neomezeně a dlouhodobě vládne JANA KÁRNÍKOVÁ z pardubické Hvězdy. Ne nedávném halovém MČR si ziskem dalšího titulu dala dárek ke třicátým narozeninám. Ten nejlepší ale prý dostala od přítele, který ji vzal do prodejny luxusního spodního prádla

Získala jste již osmý halový titul a včetně těch z dráhy dohromady šestnáctý. Jak byste okomentovala ten nejčerstvější?

 Samozřejmě že jsem spokojená, titul se vždy počítá. Výkon 15,27 m sice není nijak oslnivý, ale vzhledem k okolnostem je to optimální. Na přelomu listopadu a prosince jsem si natrhla achilovku a v polovině prosince pak podstoupila operaci slepého střeva. Hýbat jsem se začala v polovině ledna a tak po čtyřech týdnech trénování člověk nemůže čekat zázraky.

Co vašemu výsledku a vlastně i účasti říkaly soupeřky?

 Bylo dost překvapených tváří, když mě viděli na startovní listině. Většina z nich si nejspíš ještě týden před šampionátem myslela že nenastoupím. Věděli že jsem po operaci, a tak asi doufali že budu k poražení. Takovouto příležitost ještě nikdy neměli. Byla jsem si ale jistá, že na zlato bude stačit vrh za patnáct metrů a to se i potvrdilo. Nejvíce se mi výkonem 14,67 m přiblížila zkušená Romana Grómanová z Ostravy.

Čím je pro koulařku halová sezona typická a v čem je jiná než ta letní?

 Halová sezona je určitě mnohem kratší. Pro mne ale tato byla velmi atypická. Připravit se na závod během čtyř týdnů je opravdu krátká doba. Bylo to velmi znát na šampionátu, kde mi již po druhých pokusech došly síly.

Končí vždy halová sezona domácím šampionátem?

 Prakticky ano. Ještě jsem tento týden absolvovala mítink v Otrokovicích. Na úplný závěr halové sezony se mi podařil nejlepší hod, který měl hodnotu 15,52 metru a bohatě stačil na vítězství

Máte po tolika letech ve vrcholovém sportu ještě nějakou motivaci?

 Pokud člověk dělá věc kterou má rád a chce, tak si motivaci vždy najde. Jde jen o to utřídit si na co člověk má, aby se zbytečně nepral se zklamáním. Pro mě je každá možnost reprezentovat naší republiku na mistrovství Evropy či světa obrovskou motivací. Jen mi občas chybí kousek štěstí.

Jaké máte plány do letní sezony?

 Plány do letní sezóny jsou jednoznačné. Chci už konečně prolomit hranici 17,50 m a stabilizovat za ní svoji výkonnost. V září se koná mistrovství světa v Korei, nominace na tuto akci je pro mne hlavním cílem letní sezony. Udělala jsem změny v technickém provedení vrhu a věřím, že to přinese ovoce.

(ewi)