Před každou další sezonou na oplátku „ukradli" Hanákům dva klíčové hráče. V prvním případě Pandulu s Kohoutem, před letošní sezonou pak Švrdlíka a stroj na medailové kovy Nečase. A tento týden všechno skončí. Obhájí Prostějov bronz nebo se dočkají medaile pardubičtí dlouháni? Anketu na východě Čech ani dělat nemusíte…

Dnes 18.00: Ariete Prostějov – BK JIP Pardubice. Další zápasy: ve čtvrtek v Pardubicích, případně v sobotu v Prostějově.

Vzájemná bilance v základní části vybízí k většímu optimismu na pardubické straně. Beksa vyhrála tři ze čtyř duelů. Jenže čtvrtfinále s Opavou ukázalo, že být výsledkově lepší, kdy ještě o nic nejde, nic neznamená. Východočeši ji v dlouhodobé soutěži ani jednou neporazili a pak zvítězili 3:1 na zápasy. Navíc situace na bojišti se mění každým okamžikem.

„Prostějov je teď jiný, než v předchozím průběhu sezony. Hraje odlišný styl basketbalu, když nemá pivoty Šteffla a Roseboroa. Každopádně je to tým dobrých střelců, takže jim nemůžeme dávat volné střelecké pozice. Speciálně v jejich hale. Abychom uspěli, nesmíme dovolit volné střely v přechodové fázi a musíme dobře doskakovat. Pokud jde o náš útok, tím, že soupeř nyní hraje v menší sestavě, hodně přebírá, takže my musíme využívat těchto momentů," nabádá pardubický kouč Levell Sanders.
Jeho svěřenci sváděli v semifinále marné bitvy s Nymburkem. Mistru však uměli někdy pěkně zatápět.

„Potřebujeme být sebevědomí a agresivní. Na druhou stranu se nestarat o to, kdo teď hraje, nebo nehraje za Prostějov. Všichni si pamatujeme na situaci z Děčína v závěru základní části, kdy domácím chybělo pět hráčů, hráli s malou sestavou a my prohráli," varuje pardubický trenér.

Druhý nejsilnější klub v České republice už potřebuje na domácí scéně uspět. Jeho poslední medaile se datuje do roku 2013. Může být pro hráče momentálně něco více?

„V sérii o bronz určitě budeme mít velkou motivaci. Ne každý rok si můžete zahrát o medaile. A když máte tu šanci, musíte ji využít. Pozoruji hráče na trénincích, všichni jsou soustředění a hladoví. Každý chce získat bronz. Já věřím, že pro úspěch uděláme všechno," dodává Sanders.