Kejklíček (31 let) triumfoval ve sprintu, když za sebou překvapivě nechal mimo jiných oddílového kolegu Ondřeje Rolence, letošního suveréna a bronzového z MS.

„Zatímco Tomáš měl obě jízdy vyrovnané, Ondra udělal v té první chybu. Na Železňáku mu to sevřelo loď a koplo ho to do strany. Dojel tak se závadou na lodi. Na druhou jízdu si musel vzít tréninkovou loď a vyhrál ji. Ztrátu však nedohnal. Kejklíček tak po spoustě třetích a čtvrtých míst konečně vyhrál,“ radoval se za kolegu deblkanoista Roman Mornštejn.

Ten se po čtyřech měsících, kdy ho do lodě nepustilo zranění, vrátil na vodní válce a bubny. A hned na republikový šampionát. Návrat si vychutnal dokonale. S kolegou Petrem Veselým z Dolní Kounice si vyjeli stříbrnou medaili ve sprintu.

„Jsem maximálně spokojen s výsledkem. O výkonu nemohla být řeč, protože jsem čtyři měsíce nic nedělal. V lodi jsem se rozjížděl asi čtrnáct dní. O tréninku nemohla být ani řeč. Zkusili jsme to a vyšlo to,“ konstatoval potěšeně Mornštejn a k závodu dvojek dodává.

„Podařilo se nám porazit naše největší soupeře v boji o stříbro Uncajtíka s Lisickým. Nestačili jsme pouze na mejťáky Suchánka s Jílkem.“
A právě Lukáš Uncajtík, který rovněž hájí barvy pardubické Synthesie a závodí s Davidem Lisickým zvítězili v dlouhém závodě.
„Osmivteřinový náskok si nahnali na klidné vodě, na té divoké měli trochu problém,“ vysvětluje Mornštejn.
V dlouhém závodě singlířů vyhrál o parník Rolenc.

„Ondra své soupeře přejel. Vždyť vyhrál o sedmnáct vteřin,“ podotkl Mornštejn.