Krajské město bývá dějištěm řady sportovních turnajů, a to i na mezinárodní úrovni. Nyní se k nim přidává světový šam-pionát v kin-ballu, který se bude hrát až do neděle 
ve Sportovní hale Dašická. Vstup pro diváky je zdarma.

Jedná se o největší mezinárodní turnaj tohoto roku. V tom loňském se uskutečnilo mistrovství národních reprezentací ve Španělsku, příští rok ho bude hostit Japonsko.

V Pardubicích se letos koná šampionát smíšených družstev, což znamená, že na hřišti musí být v jednom týmu dvě ženy a dvě muži. Zúčastní se třináct družstev z Kanady (kolébka kin-ballu), Španělska, Belgie, Francie, Slovenska, Rakouska a České republiky. Domácí barvy budou reprezentovat týmy Pardubic, Prahy a Hradce Králové.

Pardubický klub v minulé sezoně vyhrál první ročník Středoevropské ligy. Zástupci klubu Kin-ball Pardubice se zúčastnili i loňského mistrovství světa, kde česká reprezentace skončila na třetím místě.

ROZPIS ZÁPASŮ

Pardubice po utkání s belgickými protivníky čeká dnes zápas s Lions Hradec Králové a kanadským týmem Mirage, možná největším favoritem turnaje. Začátek je v 11 hodin. Odpoledne (16:30) pak nastoupí domácí výběr proti celkům z Vídně a Bratislavy.
O víkendu budou k vidění vyřazovací zápasy. Sobotní program začíná v 11 hodin, finále celého turnaje se uskuteční v neděli ve 14:30 hodin. Zápasy na turnaji se hrají na vítězné periody. Když tým ovládne tři, vyhrál celý zápas. Jedna perioda se počítá do 13 bodů.

CO JE KIN-BALL?

Kin-ball je kolektivní sport, který využívá lehkého balonu o průměru 122 centimetrů. Zápas hrají tři týmy
o čtyřech hráčích, obvykle 
v běžné tělocvičně.

Cílem hry je odehrát míč tak, aby jej tým na příjmu nechytil a míč se dotkl země. Naopak tým na příjmu musí zabránit tomu, aby se míč dotkl země. Hrají ale tři týmy, takže kdo odpaluje balon, zakřičí barvu týmu, který má balon chytit.
Pokud ho tým na příjmu chytí, stává se útočícím týmem, odpaluje a volí barvu týmu, který má míč chytit. Tak je to až do doby, kdy dojde k chybě a tým na příjmu nechytí míč.