Horší už to být nemůže… Pardubičtí basketbalisté sváděli pět zápasů boj s kolínským rivalem a pak je poslal na delší dovolenou, než plánovali, jediný bod. Vyřazovací bitvu si prohráli ve druhé čtvrtině. Přestože hrozivé manko silou vůle smazali, do koncovky šli za velmi nepříznivé situace. V ní jim nestačila na zvrat ani neuvěřitelná trojkopalba Ondřeje Peterky.

ČTVRTFINÁLE –  5. zápas
BK JIP Pardubice – BC Kolín 78:79 (20:19, 32:45, 54:56). Body: Bohačík 21, Hampton 18, Arnold 16, O. Peterka 11, Černošek 5, Čarnecký 3, M. Peterka a Kotas po 2, Ames 17, Ličartovský 16, Barnes 14, Field 12, Machač 10, Jelínek 5, Marko 3, Zuzák 2
Konečný stav série: 2:3

Domácí se v první čtvrtině přetahovali se soupeřem o vedení. V té druhé ovšem existovalo na palubovce jediné družstvo, alespoň střelecky. A tak se Kolín dostal před druhým poločasem do třináctibodového vedení.
„Hodně jsme ztratili ve druhé čtvrtině, kde jsme neproměnili několik střel a znervózněli jsme. Byli jsme pasivní a přestali jsme hrát rychle," poznamenal pardubický kouč Jan Slowiak.

Do stavu klinické smrti Beksu poslali Středočeši na začátku třetí čtvrtiny (32:47). Jenže pud sebezáchovy, v tomto případě pud získání semifinále, zafungoval báječně. Pardubice před koncem třetí části vyrovnaly stav na 54:54 a při další akci vypadl Hamptonův pokus z obroučky ven. Jako by se rozhodl, že se vydá směr Kolín…

„Ve třetí čtvrtině jsme se stejně jako v první i závěrečné snažili o rychlý přechod na útočnou polovinu a díky tomu jsme se dostali zase zpátky do zápasu. Bohužel jsme po našem vyrovnání neproměnili několik pozic a v koncovce jsme byli pod tlakem," zalitoval Slowiak.
Hostující hráči si celou závěrečnou část udržovali náskok. Tři čtvrtě minuty před koncem vedli hosté o šest bodů a všichni již lámali nad „půlkoněm" hůl. Jenže jeden hráč na dovolenou ještě nechtěl. Ondřej Peterka během  třiceti vteřin zaznamenal tři trojky! Kolín ale po nucených faulech proměnil dostatečný počet trestných hodů.

„Měli jsme hanebné procento využití trestných hodů. Při takové prohře to je vražda. Když nám pak na konci chyběl bod, jen jsme dokreslili  náš zmar," povzdechl si Jan Slowiak.