Rezervu BK Synthesia Pardubice čekali o víkendu dva soupeři ze špice tabulky. Ženy BK Studánka jsou mezi prvoligovou elitou.

I. LIGA – MUŽI: Basket Západ – BK Synthesia Pardubice B 86:76 (46:40). Body: Moravec 14, Jelínek 13, Harčár a Zikmunda po 12, Šindelář a Špaček po 8, Teplý 5, Macela 4.

Sokol Vyšehrad – BK Synthesia Pardubice B 88:81 (50:50). Body: Jelínek 20, Teplý 14, Malík 12, Šindelář a Macela po 8, Špaček a Moravec po 6. Trenér Lubomír Peterka (Pardubice): „Oba zápasy rozhodly až poslední dvě minuty. V Plzni ještě 2,5 minuty před koncem byl stav 74:72. Ze hry odstoupil zraněný Špaček, vyfauloval se Jelínek, navíc Šindelář neproměnil dvě šestky. V závěru jsme se pokoušeli o trojky a soupeř nám utekl nakonec o deset bodů, což bylo nejvyšší jeho vedení v zápase. Duel s Vyšehradem byl velmi vyrovnaný, ve 38. minutě byl stav 81:81. Potom ale dvakrát ztratil míč Jelínek a soupeř toho využil. Vítězství si pak pojistil trojkou. Pro klíčové momenty vyrovnaných zápasů nám chybí zkušený hráč…“

Pořadí I. ligy: 1. BK Opava 39 b., 2. Vyšehrad 36 b., 3. Basket Západ 34 b., 4. Sokol pražský 33 b., 5. BC Benešov 33 b., 6. BK Pardubice 31 b., 7. Chomutov 31 b., 8. Jindř. Hradec 31 b., 9. Zlín 30 b., 10. VŠB Ostrava 30 b., 11. Trutnov 27 b., 12. Litoměřice 26 b., 13. UP Olomouc 26 b., 14. BBK Brno 22 b.

I. LIGA – ŽENY: BK Pliska Studánka Pardubice – Nová Paka 79:71 (40:33). Body: Kramperová 19, Půlpánová 14, P. Chocholoušová 13, J. Mergancová a Labuťová po 11, Staňková 6, Jirková 3, Habětínková 2. BK Pliska Studánka Pardubice – KARA Trutnov B 77:73 (36:41). Body: Kramperová a Půlpánová po 23, Labuťová 15, Habětínková 9, Jirková 6, I. Mergancová 5, J. Mergancová 3, Staňková 1. Trenér Roman Chocholouš: „Zápas s Novou Pakou jsme zvládli, s Trutnovem to bylo nečekaně těžší, ještě minutu před koncem jsme o bod prohrávali. Střelecký víkend měly Kramperová a Půlpánová, celkem vstřelily 79 bodů.

Aneta Půlpánová je reprezentankou ČR hráček do 18 let. Důležité je, že nám už neuteče vedoucí čtyřka, ze které vítěz postoupí do nejvyšší soutěže.“

Pořadí: 1. Nusle 30 b., 2. USK Praha jun. 27 b., 3. BK Studánka Pardubice 27 b., 4. Tábor 25 b., 5. Kralupy n/Vlt. jun. 24 b., 6. Aritma Praha 24 b., 7. Nová Paka 23 b., 8. Brno B 22 b. 9. Trutnov B 21 b., 10. UP Olomouc 20 bodů.