Časy se mění. Tak tato píseň od Golden Kids z amplionů na hřišti Pod Parkem v sobotu rozhodně nevyhrávala. Z jednoho prostého důvodu. Časy se totiž nemění! Popáté v historii Zimní přeloučské ligy hokejbalistů na sebe narazily ve finále Cepy a Kenya. No a popáté zvítězil prvně jmenovaný. Z loňského krále se stal korunní princ, který vrátil žezlo císaři. Ano, Cepy ovládly 31. ročník této legendární soutěže a na své hokejky si mohly udělat již devátý zlatý zářez. Bronzové medaile pak obhájily Břehy, které udolaly Rockets.
Tečku za dalším pokračováním tohoto nekonečného zimního seriálu učinil slavnostní banket.

FINÁLE

Finálová série nezklamala obecenstvo napětím. Byla to
řezba o každý decimetr hrací plochy. Diváci, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, si přišli na své. Hrdinové v dresu Cepů a Kenyi sehráli další kapitolu nekonečných detektivních zápletek této soutěže. Celá hra trvala 95 minut čistého času. Někdo tam nahoře se však smiloval nad těmi, kteří mají problémy s vysokým tlakem, a zkrátil finále o deset minut… V rozhodujícím utkání totiž udeřil blesk z čistého nebe. A to v úvodu závěrečné třetiny. Za minutu a půl hráči Cepů trefili třikrát terč vyrovnaného klání a určili směr do té doby nevídaného drama.
1. zápas: Cepy – Kenya 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Branky: Novotný, Kohoutek – Mucha. Vyloučení: 4:5. Zásahy brankářů: 12:11.
2. zápas: Kenya – Cepy 2:1 po s.n. (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0). Branky: P. Svoboda 2 – Kohoutek. Vyloučení: 4:8. Zásahy brankářů: 14:15.
3. zápas: Cepy – Kenya 4:0 (0:0, 0:0, 4:0). Branky: Kohoutek, Menc, Korel, Milan Beránek. Vyloučení: 6:3. Zásahy brankářů: 24:14.
Sestavy – Cepy: Mroviec, Černický – Martin Beránek, Milan Beránek, Filip, Kohoutek, Korel, Maixner, Menc, Novotný, Pišta, Raška, Schejbal, Stránský, Švihlík, Turčány, Vlasák, Waber. Kenya: Jan Kraus – Hejhal, Holub, Hutla, Kazimír, Mejtský, Mít, Moravec, Mucha, Pražan, Příhoda, Stýblo,
J. Svoboda, P. Svoboda, Šanda, Šolta, Teplý.
Konečný stav finálové série: Cepy vs. Kenya 2:1.

O 3. MÍSTO
Břehům se podařilo obhájit bronzové medaile z minulého ročníku, ovšem torzo z týmu Rockets sehrálo vyrovnanou partii. V prvním utkání diváci dokonce neviděli jediný gól. Hrálo se na dva zápasy pohárovým systémem.
1. zápas: Břehy – Rockes 0:0. Vyloučení: 1:1. Zásahy brankářů: 14:10.
2. zápas: Rockets – Břehy 1:2 (1:1). Branky: Kunc – Kalousek, Mar. Drápalík. Vyloučení: 1+3+OK:3. Zásahy brankářů: 7:12.
Sestavy – Břehy: Brykner – Čížek, Mar. Drápalík, Mich. Drápalík, Drbohlav, Horák, Kalousek, Paukert, Pospíšil, L. Vlk, T. Vlk, Ziegler. Rockets: Smekal – Doležal, Kohout, Kunc, Matoušek, Michálek, Peřina, Slanina.
Konečný stav série: Břehy vs. Rockets 4 b.:1 b.

1. HT Cepy
LIBOR KOMŮRKA
„Po loňském neúspěchu ve čtvrtfinále jsme letos chtěli opět zabojovat o medaile. Ušetřili jsme síly díky tomu, že jsme nakonec vyrovnanou základní část vyhráli a nemuseli tak do čtvrtfinále. V semifinále nás každý pasoval do role jasného favorita, ale nám bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. To se také potvrdilo. Rakety v malém počtu bojovaly až do konce. Finále s Kenyou máme již zažité a bylo opět velmi vyrovnané. Ve druhém zápase jsme stáli pět minut od vítězství, ale soupeř zabojoval a zápas obrátil v nájezdech. Nás celý den trápily hloupé fauly, hráli jsme hodně oslabení. Ve třetím utkání jsme se nemohli vzpamatovat, protivník byl dvě třetiny lepší. Nás držel výborný gólman. To, že se hrálo po dvou třetinách bez gólů asi rozhodlo. V prvních dvou minutách třetí třetiny nám tam napadaly rychlé branky a bylo rozhodnuto. Naše nůše štěstí je bezedná (smích). Obrovskou roli v našem mistrovském tažení sehrál i fakt, že jsme se po celou ligu scházeli ve velkém počtu. To se pak jinak hraje."

2. Kenya
PETR SVOBODA
,,Zápasy těchto soupeřů slibují vždy napínavou podívanou plnou osobních soubojů a jinak tomu nebylo ani v sobotu. Všechny tři utkání se hrála velice vyrovnaně, avšak poslední třetina finále nás velice zaskočila- Po minutě a půl jsme prohrávali 0:3 a to už se s zápasem těžko něco dělá.. Snažili jsme se s výsledkem něco udělat, ale všechny naše pokusy spolehlivě vychytal jistý brankář. Naopak se ještě trefil soupeř a to už bylo úplně hotové… Finále i celou sezonu jsme si s kluky užili. Nezbývá jim jen poděkovat, za to že jsme se takhle hezky scházeli a také pogratulovat Cepům k zisku titulu."

3. Beer Stars Břehy
MICHAL DRÁPALÍK
„Tušili jsme, že nás proti Raketám nečekají jednoduché zápasy. A to plně potvrdilo. Ačkoliv se soupeř neschází ve velkém počtu, hraje kvalitně odzadu a opírá se o skvěle chytajícího Smekala. V prvním zápase se nám nepodařilo prakticky nic. Nebyli jsme schopni dát gól ani z nejvyloženějších šancí. Do druhého zápasu jsme lehce proházeli sestavu a brzy také vedli. Bohužel místo pojistky jsme z ojedinělé šance inkasovali a drama pokračovalo. Ujal se až šťastný odraz ve druhé půlce, který nás poslal do vedení. To jsme pak s vypětím všech sil ubránili až do konce. V posledních vteřinách nám ještě pan Peřina měl nutkání dokázat, že není psychicky vyrovnaný a poslal nám hráče do nemocnice. Léčení bych doporučil jemu…
Jinak ale děkujeme Raketám za fair sérii a gratulujeme ke čtvrtému místu, které je vzhledem k počtu jejich hráčů skutečně obdivuhodné. Závěrem blahopřejeme rovněž vítězům, děkujeme pořadatelům a za rok se těšíme na nové boje o co nejlepší umístění."

4. Rockets
MARTIN KOHOUT
,,Všichni, co se pohybují kolem Zimní přeloučské ligy vědí, že jsme pro tuto sezony horko těžko dávali do kupy tým, který by v soutěži hrál důstojnou roli. Čas nikdo z nás nezastaví a parta, která před více než dvaceti lety Rockets založila ukrajuje roky čtyřicátníků. Přesto jsme, v podstatě v den zahájení ročníku, do soutěže vstoupili a když se ohlédneme zpět, byla to rozhodně správná volba.
Čtvrté místo je asi maximum kam jsme mohli vystoupat, ale medaile byla na dosah. Doplatili jsme na úzký kádr a všechna utkání odehráli v minimálním počtu lidí a to doslova. Vždyť v utkání s Cepy v základní části muselo těžký zápas zvládnout pět hráčů. I když jsme v semifinálových bojích, ani v boji o bronzovou placku neuspěli, soupeř to neměl rozhodně jednoduché. Gratulujeme medailistům a pořadatelům za další ročník legendární Zimní přeloučské ligy. Na závěr bychom chtěli široké veřejnosti vzkázat, že Rockets ještě nekončí a tento tým ještě zdaleka neřekl své poslední slovo…"