Když se nedaří, zajdi si k lékaři… Ve sportovních kruzích našich luhů a hájů ale platí jiná poučka. Když se nedaří, jsou první na mušce trenéři… A to se stalo osudným také kouči pardubických basketbalistů. Jeho družstvo prohrálo hned pět z šesti nadstavbových utkání, a tak si musel sbalit kufry. Dámy a pánové zvykněte si na to, že Jan Slowiak již není trenérem Beksy.

Jeho uvolněné křeslo zaujme Dušan Bohunický, který se na místo jedničky přesouvá z místa asistenta. Pardubický tým povede do konce této sezony.
„Důvodem odvolání Jana Slowiaka z pozice hlavního trenéra BK JIP Pardubice je neuspokojivý herní projev týmu v nadstavbové části Mattoni NBL," sděluje generální manažer pardubického klubu Martin Marek a jedním dechem podává vysvětlení trochu překvapivého kroku:
„Toto rozhodnutí jsme udělali po pečlivé úvaze, i s přihlédnutím k blížícímu se vrcholu sezony, kterým je play off. Byť samozřejmě vnímáme, že na momentálním stavu má svůj podíl celý tým. Pevně však věříme, že po trenérské výměně dostane správný nový impuls, který povede k vylepšení herního projevu."

Jan Slowiak působil v Pardubicích od začátku sezony 2009/2010. Pardubice dovedl ke dvěma bronzovým medailím v Mattoni NBL, jednou za čtvrté a jednou za třetí místo. V letošním roce se pod jeho vedením dostaly také do finále Českého poháru. Navíc v loňské sezoně byl u historického účinkování klubu v evropském poháru. V Eurochallenge Cupu se BK JIP ze druhé místa základní skupiny kvalifikoval mezi šestnáctku nejlepších týmů zmíněné soutěže.

„Jan Slowiak se významnou měrou podílel na úspěších našeho klubu v minulých sezonách. Proto bychom mu chtěli za odvedenou práci pro klub za celé jeho trenérské období upřímně poděkovat. Současně mu přejeme hodně štěstí v další trenérské práci," doplňuje Martin Marek," který pod ním hrával v Liberci i Pardubicích.