V neděli uspořádala Hvězda SKP Pardubice 41. ročník silničního běhu na 15 km, ke kterému se přidaly ještě další doprovodné akce.
Městský atletický stadion se tak naplnil a více než tři hodiny zde probíhali atletické soutěže zdravých i tělesně postižených sportovců.

Oblíbený silniční běh na trati mezi Pardubicemi a Černou za Bory vyhrál Jiří Miler z Mladé Boleslavy v čase 51:10,7 před Novoměstskými vytrvalci Kamilem Krunkou 51:12,4 a Pavlem Brýdlem 51:23,3.

Pardubické barvy nejlépe reprezentoval Pavel Dymák z pořádající Hvězdy, který skončil čtvrtý. Do desítky nejúspěšnějších se vešel ještě Jan Vodehnal na šestém místě a devátý Pavel Rybišár (oba Hvězda SKP Pardubice).

Nejrychlejší ženou byla nestárnoucí česká reprezentantka v dlouhých bězích Táňa Metelková, která bude v letošním roce při extraligových soutěžích reprezentovat v dresu Hvězdy, zaběhla čas 55:21,5 a celkově jí patřilo desáté místo.

Za sebou nechala věčnou soupeřku Martou Fenclovou (AC Pardubice) 57:22,8 a Denisou Kozákovou (Hvězda) 58:31,1.
Závod absolvovala necelá stovka účastníků v osmi věkových kategoriích. Pořadatelé z Hvězdy SKP Pardubice připravili i běhy pro veřejnost. Nepříliš obsazený Lidový běh na 1,8 km ulicemi sídliště Dukla ovládli čeští reprezentanti v chodeckých disciplínách Jakub Zajíc a jeho oddílový kolega Lukáš Gdula.

Naopak veliký zájem byl o běh rodičů s dětmi. Součástí celé akce byla i Velká cena v atletice tělesně postižených, kde účast i výsledky předčily veškerá očekávání.