Ve víc a víc nabitém podzimním kalendáři zůstává běžcům stále ojedinělý unikát. Tradiční kros po kursu jinak patřícímu nádherným koním. Po travnaté ploše, ale i v oranici, bahně a přes překážky a okolo živých plotů. A cílová rovinka? Ta je úplně stejná! Na stupně vítězů bude shlížet legendární žokej Josef Váňa, ať si v podobě sochy v životní velikosti.

Pořadatelé z AC Pardubice chystají už 47. ročník tohoto známého přespolního běhu. A stylově hned po něm oslaví 110 let trvání klubu, z něhož do velkého světa vzešel třeba olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle, bývalý rekordman v dálce Jaroslav Brož nebo třeba současný doktor fotbalové reprezentace Petr Krejčí a další.

Registrace pro závodníky bude otevřena od 8 hodin. Dopoledne si zazávodí děti, pro které je připraven Fit běh. Hlavní závod na 10 km startuje v pravé poledne. Ve 14 hodin potom dostanou prostor horská kola. Oproti loňsku, kdy celý týden trať preparoval hustý déšť, se dají očekávat o něco přívětivější podmínky.

AC slaví 110 let
Přijďte zavzpomínat na atletický oddíl od jeho prvopočátku. Od SK, Sokolu, Slavie, Dynama až po AC. Pozvání platí pro všechny milovníky královny sportu, kteří klubem prošli. Program oslav bude zahájen v sobotu od 10 hodin na Dostihovém závodišti.

Loňský návrat do areálu dostihového nyní Agrofert parku obohatil závod koloběžek a poté i horských kol (na 13,8 nebo 27,6 km).

„Líbí se nám to spojení atraktivních závodů. Na závodišti bude pěkně živo po celý den," vítali sportovní den majitelé areálu.

Našli se i tací hrdinové, kteří absolvovali kompletní program. Z nich byl nejlepší známý pardubický běžec Miloš Kratochvíl. Pokud by se mu letos zdařila obhajoba, získal by titul prvního mistra země v trikoloběhu. Sportovní koloběžky se budou na místě půjčovat.

Přihlásit se dá na sportt.cz nebo i na místě. Podrobnosti naleznete na na webu www.acpce.cz nebo facebooku Velká pardubická cross country.   (pad)