ZDENĚK ZAMASTIL

Chtěla tuto událost oslavit vítězstvím v soutěži FIBA Europe Cup. A kyperský soupeř jí v radostné křepčení nezabránil. Odpor zástupce ostrova, který je proslulý pěstováním oliv, Východočeši zlomili v báječné závěrečné čtvrtině. Vyhráli ji 28:21.

BK JIP Pardubice – APOEL Nikósie 80:75 (19:23, 35:40, 52:54).
Body: Body: Autrey 21, Švrdlík 19, Wall 18, Burnett 14, Škranc 3, Půlpán a Nečas po 2, Kohout 1 – Wright a Mobley po 16, Burnatowski 11, Bussey III 10, Brown a Kounas po 7, Pantouris 6, Kaskiris 2.
Rozhodčí: Vučkovič (Slovinsko), Faur (Rumunsko), Kapitany (Maďarsko).
Fauly: 20:24.
Pět chyb: 36. Nečas – 37. Mobley.
Trojky: 4:4.
Trestné hody: 31/22 – 20/17.
Doskoky: 33:40.
Diváci: 2815.

V první čtvrtině si kyperský tým dvakrát vypracoval pětibodový náskok. Ten první Beksa bleskurychle zlikvidovala. Ten druhý už už doháněla, když delší dobu zamrzla na devatenácti bodech. Prvních pět minut druhého kvartálu domácím střelecky nevyšlo. Zaznamenali pouze pět bodů a APOEL se jim vzdálil dvojciferně. Potom se však reprezentanti ostrovu ve Středozemním moři dostali do problémy s fauly a pardubičtí obři se zásluhou trestných bodů, zejména Kamila Švrdlíka, vrátili pro druhý poločas do hry.

V pardubické kabině se patrně podával trojkový nápoj, ze kterého nejvíce upil Joseph Wall. Třemi trojkami vrátil svému týmu po dlouho době vedení. V obranné bitvě si však hosté vzali plusové skóre zpět. Do závěrečné čtvrtky vlétla Beksa jako uragán. Lamb Autrey dal šest bodů v řadě, čímž odpálil nejlepší pasáž domácích v zápase. A ta skončila až se závěrečným klaksonem. Pardubičtí basketbalisté tak vstoupili do pohárové Evropy výhrou!