Hutla v Rusku získal během prvního dne pět bodů, ve druhém závodě vybojoval čtyři body. V celkovém pořadí mu to stačilo na dvanácté místo. Druhý z českých zástupců Andrej Diviš byl o dvě pozice za ním.

"Dělali jsme s Andrejem, co jsme mohli. Mohl jsem v poslední jízdě přidat ještě bod, ale bohužel to bylo jinak. Sezona byla krátká, kvůli covidu jsme nikde netrénovali," okomentoval Hutla šampionát na svém facebookovém profilu.

Koronavirové patálie poznamenaly i kalendář "gladiátorů" na ledě. Sám Hutla navíc během ledna dva týdny marodil. I to se promítlo do ruského víkendu, na rozdíl od velké části konkurence Češi neměli možnost tréninku.

Hradec Králové (v bílém) vs. Pardubice 92:90. Královští sokoli mohli ihned po skončení duelu o bronz slavit.
Pardubice hledaly bronzový poklad. Chyběl koš

"Takhle naštvaný jsem po závodech ještě nebyl, protože vím, že mám na víc. Kdo mě zná, tak ví, že to na motorce nebylo ono. Síla chyběla," popisoval Hutla.

Mistrem světa pro rok 2021 se stal Dinar Valejev, který v dodatkové jízdě zdolal Igora Kononova. Ruští jezdci závodům na ledové ploché dráze vládnou již od roku 1991. Letos ovšem nemohli startovat pod vlajkou své země, podobně jako další ruští sportovci, kvůli trestům za doping.

Mistrovství světa na ledové ploché dráze - konečné pořadí: 1. Dinar Valejev 36 bodů, 2. Igor Kononov 36, 3. Dmitrij Chomicevič 34… 12. Lukáš Hutla 11, 14. Andrej Diviš 6.