Nejvíce se dařilo Lence Štěrbové, která v dramatickém závodě na 1500 m volný způsob vrátila českobudějovické Hovorkové prohru z MČR v dálkovém plavání. Po dlouhé době vybojovala v Českém poháru v plavání pro Pardubice první místo. O jedno místo horší byla na trati 800 m VZ. Na obou tratích si vytvořila nejlepší časy. Dvakrát se na stupně vítězů probojoval i Martin Cöger, který získal třetí příčku na 200 m prsa a stejné místo si vyplaval i na poloviční trati.

Michaela Štěrbová se na stupně vítězů se sice nedostala, nicméně si vylepšila časy ve všech startech. Nejprve na 400 m VZ (4:50,61). Poté postoupila čtvrtým nejlepším časem do finále na 200 m M (2:36,10), který si ještě o něco málo vylepšila (2:35,75 – 6. místo). Vše zakončila 200 m PZ (2:35,65). Na 400 m PZ dosáhla času 5:27,62, který stačil na 10. místo). V závěrečné osmistovce kraul dohmátla v čase 9:59,99 na druhém  místě.

Ostatním se už tolik nedařilo. Je však nutno ale pozvednout třeba čas Veroniky Ročkové na 50 m prsa (36,64 – 11.), ale na stometrové a dvěstěmetrové trati už propadla.  Šárky Stachové dosáhla na 400 m VZ času 4:50,18. Václav Werner se po dvouměsíční absenci kvůli těžšímu průběhu neštovic nemůže dostat do potřebné kondice. Pavel Jankovič se sice vylepšil v některých disciplínách, ale k nějakému posunu mezi dorosteneckou špičku to nestačí. (net)