Semifinálové noty
1. zápas – úterý 29. dubna, 16.00: Prostějov – Pardubice (ČT Sport).
2. zápas – pátek 2. května, 17.00: Pardubice – Prostějov (hala na Dukle).
3. zápas – úterý 6. května, 18.00: Prostějov – Pardubice.
Případně: 4. zápas – pátek 
9. května, 18.00: Pardubice – Prostějov (hala na Dukle).
5. zápas – úterý 13. května, 18.00: Prostějov – Pardubice.

Nafasovat dresy, botasky, oranžové míče a hurá k soupeři. Toť basketbalová klasika. Do zavazadel směr Prostějov, ale patří také luk a šípy… Celek z Hané má totiž ve znaku orla. V semifinále Mattoni NBL budou tyto zbraně k sestřelení dravce potřeba. Dnes odpoledne bude rozehrána série. Vše za přítomnosti televizních kamer.

Na stejné startovní čáře. Rozdíly po základní části se ve vyřazovacích bojích smazaly. Už nikoho nezajímá, že druhý Prostějov získal o šest výher více než Pardubice. Oba týmy si se svými čtvrtfinálovými soky poradily v nejkratší možné době. Znamená to, že oba měly desetidenní pauzu.

„Je pravda, že v základní části jsme hrávali systémem středa – sobota. Nyní máme první zápas po jedenácti  dnech, což je dlouhá přestávka. Uvidíme, jak na jednotlivá družstva zapůsobí. Myslím si, že nás tento miniblok ještě více více stmelil, než dostal do herní nepohody. Náš tým stále pracuje dobře a udrželo se to i v mezidobí mezi čtvrtfinále a semifinále, kdy jsme nehráli. Cítím, že z něho před začátkem série vyzařuje pozitivní energie," podotýká pardubický trenér Dušan Bohunický.

Pardubický JIP stojí před velkou výzvou. Přesně po třiceti letech si znovu zahrát finále. Jednu šanci už měl před třemi roky, ale cestu mu zatarasil právě Prostějov. V sérii zvané: Můj dům – můj hrad tehdy zvítězil 3:2 na zápasy.

„Od začátku sezony jsme odehráli 58 utkání, pokud počítáme přípravu, Mattoni NBL a Český pohár. Teď přichází určitý vrchol, začíná boj o medaile. Většinou se mluví o tom, že čtvrtfinále je důležité, ale myslím si, že pro nás, není samotný postup do semifinále zadostiučiněním. V našich hlavách pomýšlíme ještě výše, a proto budeme k sérii s Prostějovem přistupovat s maximální koncentrací," slibuje všem pardubickým fanouškům kouč Bohunický.

Pamatujete na Ústí nad Labem? Mitchell a pak dlouho nic. Za to Prostějov muže sypat z rukávu jednoho nebezpečného hráče za druhým…
„Čeká nás úplně jiný soupeř, než jakým bylo Ústí, v jehož středu čněly určité individuality. Prostějov se opírá o silnou rotaci osmi devíti hráčů, kteří jsou opravdu velmi kvalitní. Jak už řekli i někteří naši hráči, putování míče v útočné fázi Prostějova je výborné a dostane se téměř vždy k volnému hráči. Naším cílem bude, aby neprošel k jeho nejlepším střelcům, ale aby zůstal v rukou hráčů, kteří nestřílejí z perimetru s vysokou úspěšností," míní Bohunický.