Poprvé triumfoval v roce 2005. Úspěch v sobotním závodu je o to cennější, že jej dosáhl v prvním závodě po rekonvalestenci. Od 5. července totiž nezávodil a na dráhu se tak vrací týden před pražskou Grand prix.

„Nebylo lehké šampionát vyhrát. Ve všech třech závodech jsem musel podat velmi dobrý výkon, abych své soupeře porazil. Myslím, že nejlepší závod byl ten v Liberci. Velmi dobře připravená dráha, skvělá návštěva a výkony mých soupeřů mně donutil k absolutnímu soustředění a vítězství mně tak opravdu moc těší. Dosáhl jsem další metu, druhým titulem jsem se vyrovnal tátovi v této statistice,“ řekl Lukáš Dryml.

Jeho bratr Aleš měl také šťastný den, ale zpočátku to na dosažený úspěch vůbec nevypadalo: „Ještě ráno jsem myslel, že nepojedu. Nebylo mi dobře a pomalu se loučil s vidinou medaile. Během dne se mi však udělalo dobře a nakonec jsem rád, že jsem mohl do závodu vstoupit. Byl to opravdu dobrý závod i když vyhrát měl asi brácha, protože jsem měl jeho motor.“

Smutný nakonec nemusel být ani poslední pardubický zástupce Hynek Štichauer, v Liberci skončil osmý, celkově devátý. Pro příští rok s ním lze v reprezentaci České republiky počítat.