Obhájkyně titulu z Folimanky porazily Slovanku 82:51, brněnské vicemistryně zvítězily ve Strakonicích 76:55 a překvapení ročníku z východu Čech si poradilo i podruhé v sezoně v derby s Trutnovem, tentokrát doma 73:62.

Sokol Hradec Králové – Kara Trutnov 73:62 (25:13, 34:34, 55:49). Body: Mišurová 23, Pochobradská 15, Kuthanová 12, Hartigová 9, Zavázalová 6, Stará 4, Rosenbaumová 2, Čepelková 2 – Andersonová 16, Greerová a Hindráková po 13, Muchová 7, Ovsíková, Kozumplíková a Vacková po 3, Veselá a Nováková po 2. Rozhodčí: Kapaňa, Komprs. TH: 11/9 – 20/11. Trojky: 8:5. Fauly: 21_17. Nejlepší hráčka: Darina Mišurová (Hradec Kr.).

Východočeský šlágr byl ještě v poločase nerozhodný 34:34, poté co domácí Lvice daly v druhé čtvrtině jen devět bodů. Trutnov nicméně ani jednou v utkání nevedl a domácí tým pod vedením Dariny Mišurové, autorky 23 bodů včetně čtyř trojek, brzy získal zpět dvouciferné vedení a výhru kontroloval. V tabulce už se soupeři vzdálil na pět bodů.
,,Hrálo se ve výjimečné atmosféře, což zápasu dodalo na vážnosti. Holky prokázaly obrovskou vůli po vítězství," libovala si hradecká trenérka Romana Ptáčková. Tahounkou týmu byla Darina Mišurová, autorka třiadvaceti bodů. ,,Ve druhé půli doslova řádila. Vzala to na sebe. Její odvaha byla jedním z důležitrých faktorů, které nás dovedly k zaslouženému vítězství," doplnila.
Trutnovský kouč Martin Petrovický nezastíral, že jeho tým tahal za kratší konec. ,,Největší rozdíl byl v organizaci postupného útoku a celkové kompaktnosti hry. Hradec byl zkrátka lepší."

BK Pliska Studánka Pardubice – BLK VŠE Praha 66:82 (21:18, 37:50, 49:71). Body: Jedličková 12, Pavlasová a Půlpánová po 11, Dvořáková 10, Jirková a Havlíková po 7, Ondřejová 4, Bělohoubková a Habětínková po 2 – Lowenthalová 26, Šípová 13, Harapesová a Filařová po 9, Horáková 8, Kotlanová, Chlebovcová a Březinová po 4, Novotná 3, Jandová 2. Rozhodčí: Benda a Baudyš. Trojky: 4:2. Trestné hody: 27/18 –  21/16. Fauly: 23:24. Doskoky: 34:41.

Pardubický outsider začal sympaticky a své nadšení v první čtvrtině přetavil v tříbodové vedení. Jenže pak se kolečko dobře rozjetého stroje zaseklo. Na dalších dvacet bodů čekala Pliska přes patnáct minut. K její smůle se začaly „ekonomky" trefovat a chvíli po přestávce nebylo co řešit. V tomto směru nejvíce vynikala Lowenthalová.

Další výsledky – 15. kolo: USK Praha – Slovanka MB 82:51, Strakonice – IMOS Brno 55:76, Karlovy Vary – DSK Karlín 75:59 . (kp)