Návštěvnost na běžkařské trati na Dostihovém závodišti v Pardubicích si nadále zachovává stoupající tendenci. Během uplynulého týdne znovu stouply počty běžkařů oproti předchozímu období a opět se změnila rekordní čísla. Celkový počet lyžařů za leden už překročil hranici 5000 lidí, což je téměř desetinásobek ve srovnání s celou loňskou zimou.

O běžkařskou trať na pardubickém závodišti, která denně profesionálně upravována sněhovou frézou Alpinka od firmy Befi s.r.o. Choceň, je velký zájem. A každým dnem neustále roste. Od soboty 9. ledna do neděle 31. ledna, kdy se ve zdejším areálu lyžuje, se na oválu objevilo už 5096 běžkařů.

Průměrná denní návštěvnost byla 193 lyžařů. Denním návštěvnickým rekordem byla neděle 24. ledna, kdy si na závodiště přišlo zasportovat 580 lidí. A týdenním maximem bylo období od pondělí 18. ledna do neděle 24. ledna. Tehdy ve zdejším areálu lyžovalo celkem 1650 lidí.

Tato čísla však už byla znovu překonána. A návštěvnické rekordy mají po týdnu opět novou podobu a jsou odrazem kvalitních podmínek, které jsou na Dostihovém závodišti připraveny pro sportování veřejnosti.

Průměrná denní návštěvnost nyní činí už 222 lidí. V minulém týdnu byla poprvé překonána hranice 2000 lyžařů. Od pondělí 25. ledna do neděle 31. ledna na ovál vyjelo celkem 2004 běžkařů. A novým rekordním dnem se stala uplynulá neděle, kdy zde běžkařilo celkem 610 lidí. Za celý víkend od pátku do neděle jich bylo dohromady 1373, což je o 264 více než před týdnem.

Nejnavštěvovanější jsou pochopitelně soboty a především neděle. Ovšem zvyšuje se i počet lyžařů ve všední dny – rekordní v tomto směru bylo úterý 26. ledna s 216 lyžaři. Od středy 13. ledna už ani jednou denní návštěvnost neklesla pod sto lidí.

„Zimní“ sezona na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude pochopitelně nadále pokračovat i v únoru. Lyžovat je možné denně, automobily lze parkovat před hlavní branou. Areál je otevřen od 9.00 do 21.00 hodin a vstup je zdarma. O víkendech je otevřen kiosek s občerstvením. Běžkařům je vyhrazen více než dvoukilometrový ovál, na který se vchází hned za hlavní branou do areálu. Jsou na něm připraveny stopy pro klasický běh na lyžích a zhruba tři metry široký pás pro vyznavače bruslařského stylu. Je zákaz vstupu do střední části závodiště, která je vyhrazena pro pohyb koní.