Rekonstrukce tohoto architektonického skvostu trvala zhruba dva roky. Historické prostory byly obnoveny a na východní část pasáže navázala nová dostavba s byty a komerčními prostory, novinkou je také podzemní parkoviště.

„Jsem ráda, že se konečně můžeme 
v pasáži všichni sejít, i když ta oprava trvala poněkud déle, než jsme čekali. Doufám, že se také brzy podaří opravit třídu Míru," nechala se slyšet pardubická primátorka Štěpánka Fraňková. Podnikatelé a nájemníci se již v Machoňově pasáži pomalu zabydlují, v pátek odpoledne začali průchodem 
z třídy Míru do ulice Za Pasáží korzovat i první lidé. „V pasáži je po dostavbě a rekonstrukci 37 nájemních bytů, 11 prodejen, restaurační prostor, další čtyři nebytové, 64 parkovacích míst a nově také toalety pro veřejnost. V současné době je již většina bytů i prodejních prostor pronajata," vysvětlil ředitel Rozvojového fondu Pardubice Martin Charvát.

A do jakých obchodů budete moci v pasáži zajít? „Znovu se tam objeví galanterie a nově také prodejna sýrů, vín, luxusních bytových doplňků i kavárna," podotkl Martin Charvát. Dokončení rekonstrukce přispěje podle představitelů Rozvojového fondu k obchodnímu a kulturnímu rozvoji tradiční významné části Pardubic. Machoňova pasáž byla vystavěna mezi roky 1924 a 1925. Projektem byl pověřen architekt Ladislav Machoň, představitel stylu art deco.

Stavba je pětipodlažní, světle béžovou barvu fasády oživuje výrazný prvek balkonu v prvním patře, který je rozčleněn do pěti samostatných částí. Na pasáž měla podle Machoňova projektu z roku 1927 navazovat tržnice a další pasáž do Smilovy ulice. K realizaci této části projektu ale nedošlo. Machoňova pasáž byla v roce 1958 prohlášena za kulturní památku. V roce 1996 byla vypsána soutěž na rekonstrukci objektu, kterou vyhrál pardubický architekt, dnes zastupitel a poslanec Miroslav Petráň. Na začátku roku 2011 byly zahájeny rekonstrukční práce.