Oba týmy jdou do utkání v odlišných pozicích. Avtodor se dělí s izraelským Ness Ziona o první místo v tabulce, tak Beksa je beznadějně poslední.

Středa, 16.00: FIBA Europe Cup – 5. kolo základní skupiny D: Avtodor Saratov (3 výhry/1 prohra) – BK JIP Pardubice (0/4).

Víkendové zápasy obou celků však přinesly rozdílné nálady. Zatímco pardubický kůň deklasoval Ostravu 128:71, tak Saratov nestačil ve VTB lize doma na Tsmoki Minsk, kterému podlehl 95:99. Jenže srovnávat evropský pohár a českou ligu je stejné jako porovnávat Škodovku a Ferrari. A nejen proto, že je rozdíl v rychlosti.

„Evropský pohár je úplně jiná káva. všechno se odehrává v obrovské rychlosti. Člověk nesmí ani na vteřinu zaváhat, musíme se rychle a především správně rozhodnout,“ zjistil na vlastní kůži křídelník David Škranc.

V prvním vzájemném utkání Pardubice brnkaly favoritu na nervy. Už v první čtvrtině si vypracovali dvojciferný náskok a s movitým soupeřem drželi krok až do začátku posledního kvartálu. V něm se projevily zkušenosti Avtodoru s evropským basketbalem.

Utkání na řece Volze začíná v devatenáct hodin tamního času. V Saratovu je však v zimním období o tři hodiny víc než v České republice.

Ilustrační foto
Zase ta Opava. V souboji béček dotahovaly Pardubice marně