Dostihové závodiště oprašuje před Velkou pardubickou tradice. Již v minulém století totiž bylo konání nejtěžšího kontinentálního překážkového dostihu  spojeno se soutěží pardubických podnikatelů o nejlépe upravenou a tematicky laděnou výlohu či provozovnu.

U příležitosti letošní 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou tak mohou živnostníci opět soutěžit!
„Podle historických dostihových programů byla soutěž úpravy výkladních skříní a provozoven realizována například v roce 1947," uvedla PR manažerka Dostihového spolku Kateřina Nohavová. Zájem mezi pardubickými živnostníky byl tehdy obrovský. K významu populární Velké pardubické se po celém městě hrdě hlásili.

„Návrat ke tradicím a připomenutí historie je pro nás důležitým okamžikem. Chceme Pardubákům nabídnout možnost podílet se na propagaci dostihů, protože také pro ně to může být příležitost dobré reklamy. Do Pardubic přijíždějí hosté nejen z České republiky, ale i ze zahraničí a proč by si nezašli třeba na kávu do stylově upravené kavárny? Jde o soutěž, do níž se může zapojit široká veřejnost," uvedla ředitelka Dostihového spolku, provozujícího závodiště, Hana Jeníková.
Živnostníci mohou své výlohy a provozovny do soutěže přihlásit prostřednictvím e-mailové schránky press@pardubice-racecourse.cz, a to do pátku 5. října 2012.

Výsledky zazní na Velké pardubické

V týdnu před konáním 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou si přihlášené výlohy a provozovny prohlédne porota a v den konání dostihu, tedy v sobotu 13. října, zveřejní výsledky. Vítěz této soutěže se pak bude moci těšit na sezonu 2013, protože jeden z dostihů ponese jeho jméno!