Jako správná ženská… Běžkyni pardubické Hvězdy s finským jménem Kristiina Mäki učarovalo zlato. Jenže na rozdíl od těch, co jsou šperky z nejcennějšího kovu zahrnovány, ona si na ně musela tvrdě vydělat. Poctivou dřinou, za kterou jsou vidět litry potu. Získala dvě zlaté medaile, čímž se stala nejúspěšnější členkou výpravy na halovém mistrovství České republiky dospělých.

Republikový šampionát se tradičně konal v pražské Stromovce. V hale Otakara Jandery se sešlo okolo 330 sportovců z více než 70 tuzemských oddílů. Sportovci z Hvězdy získaly čtyři medaile.

Polovinu hned v první den. Jana Kárníková si ve vrhu koulí nadělila k narozeninám jubilejní desátý halový titul. Stačil jí k tomu výkon 16,03 metru. Druhou zlatou vybojovala Kristiina Mäki v běhu na 3000 m, a to v novém osobním rekordu 9:34,23 min.

Do pardubické Hvězdy dále putovala tři pátá místa: z běhu na 3000 m od Marie Milíčkové (10:30,49 min) a Pavla Dymáka (8:23,98 min – osobní rekord). Další pátý „flek" brala  Kristýna Kroužková ve vrhu koulí (13,51 m – letošní osobní maximum). V běhu na 3000 m mužů obsadil dvanáctou příčku mládežnický reprezentant Jan Janů (8:35,33 min – nejlepší osobní čas). Tento závod potvrdil dobrou připravenost a formu atletů, většina z nich si domů odvezla svá osobní zlepšení. Nebylo tomu jinak ani v rozbězích na 800 m, kde si čtvrtou pozici zajistil v osobním rekordu (1:56,83 min) Jiří Vondřejc. Na stejné trati skončila v rozbězích na pátém místě Lenka Švábíková, časem 2:24,32 min.

Také druhý den přinesl do sbírky Hvězdy dva cenné kovy. Druhé republikové zlato si do Pardubic odvezla Kristiina Mäki z běhu na 1500 m časem 4:29,69 min. Jen jediný centimetr za zlatem zůstal Jiří Vondráček v trojskoku, když předvedl výkon 15,15 metru. Těsně pod „bednou" zůstala Veronika Kupková v běhu na 1500 m časem 4:44,26 min. Shodně na šestých místech skončili Pavel Dymák v běhu na 1500 m časem 3:54,85 min a David Beneš v trojskoku výkonem 14,38 m.

„Parádní bilance. Vždyť jsme získali hned tří zlaté medaile a ke čtvrté chyběl nicotný jeden centimetr. Jsme ohromně spokojeni, neboť pro náš klub se na halových šampionátech jedná o historický úspěch," konstatoval potěšeně předseda pardubického oddílu Pavel Studnička.  (zz, evi)