Svoje si s nimi užila při semifinále dívčí dvouhry i Jesika Malečková. „Asi se do mě zamilovaly. Vůbec jsem se jich nemohla zbavit,“ usmívala se po vítězné bitvě.

Bodavý hmyz jí ale možná přinesl štěstí. Nasazená jednička prohrála s Barborou Krejčíkovou první set 5:7, ve druhém už skoro ležela na lopatkách. Nakonec ale rozjela velký obrat. „Za stavu 1:5 ve druhém setu jsem si hlavně zklidnila hlavu. Do té doby jsem byla dost vzteklá,“ popisovala největší změnu.

Poslední sada už byla pro hlavní favoritku turnaje jenom lahůdkou. „Bára na tom podle mě není moc dobře kondičně,“ komentovala Malečková vítězství 6:0.
Ve finále se potká s Klárou Fabíkovou, nasazenou dvojkou, kterou si pro boj o titul přála: „Kačka Siniaková je dobrá na nohou, je to takový stroj, byla by pro mě ve finále nepříjemnější než Klára.“

Původem hradecká Siniaková ve druhém semifinále prohrála s Fabíkovou ve dvou setech. Silově lépe vybavenou soupeřku sice několikrát dobře rozhýbala, ale zkušenější Fabíková měla pevnější nervy v koncovkách.

Mezi chlapci rozdrtil dalšího svého soupeře Adam Pavlásek. Tentokrát jeho skvělou formu odnesl Kobza. V boji o titul na Pavláska čeká Václav Šafránek.
Finálové boje začínají na pardubických tenisových kurtech dnes od 10 hodin.

Semifinále

chlapci: Pavlásek (1) – Kobza (5) 6:4, 6:0; Šafránek (3) – Jaloviec (2) 6:3, 6:4.

Dívky: Malečková (1) – Krejčíková (3) 5:7, 7:6, 6:0; Fabíková (2) – Siniaková 7:5, 6:3.