Odehrál jste životní zápas?
Já doufám, že ten životní ještě přijde.

Mám na mysli v reprezentaci?
Za reprezentaci stoprocentně. O tom není diskuze. Takhle jsem si ještě nikdy v repre nezastřílel.

Vypadá to, že jste se na zápas dobře vyspal?
Jo, spalo se mi perfektně v noci i odpoledne před utkáním. Já se tady cítím výborně.

Ze začátku to byl hodně vyrovnaný zápas. Soupeři navíc padalo do koše téměř vše. Nicméně po přestávce jste změnili obranu a zafungovalo to?
My jsme v prvním poločase udělali spoustu chyb v obraně. Nechali jsme se objíždět jeden na jednoho. Navíc dali spoustu těžkých ale i lehkých trojek. Ve druhé půlce jsme se trochu srovnali. Začátek byl super. Dokázali jsme vybojovat pár balonů, měli jsme tam pár zisků. Valilo se to dopředu a dali jsme z toho nějaké snadné koše. Dostali jsme pod sebe a hrálo se nám mnohem líp.

Náš zpravodaj na ME v basketbale.

Rumuni si vás docela dost všímali. Bylo tam jeden hodně ostrý zákrok na vás. Z tribuny to vypadalo, že vás to ani moc nerozhodilo?
Ale rozhodilo. Dali jsme však z toho útoku koš. Já ho však neviděl, protože jsem ležel na kameramanovi (směje se). Pár takových sporných momentů tam bylo. Hrálo se však rychle a tvrdě, takže to rozhodčím nemůžeme mít za zlé.

Když si vzápětí obral soupeře o míč a zasmečoval si, byl to váš nejeuforičtější moment v zápase?
Asi jo, to jsem taky byl nejvíc naštvaný. Takže to možná byl takový hnací motor pro tu chvíli.

Spadlo z vás už to napětí? Přeci jenom tento zápas jste museli vyhrát.
Hodně jsme si oddechli. Všechno z nás spadlo, ale je to jen na chvíli. Tohle je turnaj, kdy se hraje každý den. Ano, vyhráli jsme, ovšem máme pouze jenom první čárku. Teď nás čeká extrémně těžké Španělsko, které je největším favoritem celého mistrovství. My se nechme nechat spláchnout jako dnes Černá Hora.

Pro vaše mladší nebo méně zkušené spoluhráče to bude velká výzva. Co udělat pro to, aby nepodlehli tomu, že hrají proti takovým hvězdám?
Uvidíme, jak se s tím srovnají. Já se toho ale nebojím. Zápas s Rumunskem ukázal, že mám silnou lavičku. Každý, kdo přišel na palubovku, dodal týmu nový impulz. Ukázali, že i na tomto levelu mohou hrát. Doufám, že to zítra bude to samé.

Je to i pro vás, který má za sebou mnoho těžkých utkání, speciální záležitost hrát proti takovým hvězdám?
To je vždycky. Proti takovýmto protihráčům nenastupujete každý týden. Tedy pokud nehrajete NBA jako Saty. Samozřejmě, je to po nás všechny ostatní velký svátek.  Je to fajn změřit síly s takovými borci.

Dostal jste nějaký dárek k narozeninám?
Dostal jsem dortík na letišti. Musím říct, že mě to velmi příjemně překvapilo.

Ptám se proto, že to dnes vypadalo, že jste si ho musel dát sám?
Narozeniny moc neslavím. Spoustu lidí mi ale pogratulovalo a popřálo hodně štěstí.  Tak to třeba dnes zafungovalo a já si ho vybral.

V průběhu dvou let jste se stal z bažanta mazákem v národním týmu. Cítíte větší zodpovědnost za tým a berete svojí roli vážně?
Takhle přesně to neberu.  Jako že bych musel za zápas vystřelit dvacet střel a musel dávat body. Pokud to takhle bude na mě vycházet a já budu dávat, tak střílet budu. Pokud však budou mít den kluci, kteří jsou na Evropě poprvé, tak jim budu rád přihrávat. Jsme tady všichni za jeden tým. Možná v dnešním prvním utkání byly to rozdíly trochu znát, ale od druhého se touž srovná.

Co jste říkal na výkon Tomáše Satoranského? Od něj se očekává, že bude lídr, ale dnes to možná bylo ještě lepší, než se čekalo…
Saty hrál výborně. Myslím, že mu chybělo pár asistencí, aby dosáhl na triple double. Měl třináct doskoků, dal dvacet bodů. Hrozně moc toho naběhal, výborně bránil. Satyho faktor je to, že když on je na hřišti, tak je to na ostatních hrozně znát. Dává naší hře řád. Nemít ho tady, tak by to vypadalo úplně jinak. Dnes mu skládám poklonu.

Před turnajem jste říkal, že vám míče sedí. Nicméně na jejich konto se objevují námitky. Změnilo se něco na vašem názoru?
Ani ne. Mě sedí. I když je pravda, že když si člověk sáhne na někoho zpoceného a pak na míč, tak to klouže. Jakmile si člověk namočí ruce, tak to je, jak když lovíte mýdlo. Molten je ale Molten. Těžko říct, jestli s tím někdo něco udělá.  Dnes to docela šlo. Párkrát jsme sice honili míč po hřišti, ale většinou to bylo v pohodě.