Našlapování? Šuškání si někde v koutě? Zapomeňte, to není jejich styl. Vrcholní představitelé pardubického basketbalu nemlží ani nic netají. Generální manažer MARTIN MAREK medailové cíle prvního týmu pro pohár i Kooperativa NBL ze sebe doslova vychrlil.

Proč něco měnit, když to finguje? Tuto řečnickou otázku si jistě kladli nejvyšší basketbaloví funkcionáři. A rozhodli se nechat vše při starém.

„Kooperativa NBL poběží ve stejném formátu jako v loňském ročníku. Nejdříve se bude hrát čtyřkolová základní část. Odehrajeme jednačtyřicet zápasů. S každým účastníkem se střetneme čtyřikrát, když jedinou výjimku tvoří Nymburk. Znovu si zařídil privilegium. Se svými protivníky se potká pouze jednou, a to u nich. Má tedy před sebou jedenáct střetnutí v základní části. O tuto výjimečnou situaci požádal všechny kluby z důvodu své účasti ve VTB lize a FIBA Europe Cupu," vysvětluje Martin Marek generální manažer BK JIP Pardubice a k notám nejvyšší české soutěže ještě dodává:

„Tabulka se bude opět skládat podle procentuální úspěšnosti výher a proher. Po odehrání základní části následuje play off. Každá série se bude hrát na tři vítězná utkání. Jen o třetí místo se rozhodne po dvou vítězných zápasech."

Pomalu se blíží konec doby, kdy pardubické áčko cestovalo z haly do haly. Pamatujete? Jeden zápas v ČEZ Areně, druhý na Dukle a v loňském roce přibyla sportovní hala Dašická. A stánek na jedné z dopravních tepen bude v této sezoně nejvíce obsazován.

„Většinu zápasů chceme směřovat do haly Dašická. Rádi bychom si tam vytvořili to pravé zázemí. A rovněž pro fanoušky je tento fakt důležitý. Už v play off loňské sezony to v hale hezky žilo, a tak si přejeme, aby kulisa byla hodna domácího prostředí. Naším cílem je vytvářet tam co nejlepší atmosféru už v základní části. Samozřejmě bude také hodně záležet na našich výkonech," má jasno Martin Marek.

Sportovní halu Dašickou čeká jedna basketbalová lahůdka. A vlastně první vrchol slavnostní sezony. Ve dnech 12. a 13. února by měla hostit Final Four Českého poháru.

„Přihlásili jsme se o pořadatelství závěrečného turnaje a bylo nám vyhověno. Jako organizátoři máme jistou účast ve Final Four. Další tři místa zaplní vítězové ze tří větví pavouku Českého poháru, který se bude hrát prakticky po celou sezonu."

Český pohár bereme jako velice prestižní záležitost. Jedná se o jeden z výsledkových vrcholů naší sezonu. A při neúčasti Nymburka, při jistém místě ve finálové čtyřce a skutečnosti, že budeme hrát před vlastními fanoušky, nemůžeme mít jiný cíl než pohárové prvenství," nezastírá generální manažer.
Jak už to bývá, před každou sezonou dochází v pardubickém kádru ke změnám. Zdá se, že do té nové půjde Beksa posílena. A to hlavně na pozici podkošových hráčů.

„Nejprve bych se vyjádřil ke změně na trenérské lavičce. V pozici hlavního kouče zůstává Dušan Bohunický, kterého doplní asistent Tomáš Bartošek. Přichází od mládeže, kde současně působí jako šéftrenér Vrcholného sportovního centra."

Co se týče hráčských změn, tak náš kádr opustili Jiří Šoula, který dlouhodobě hledal vyšší minutáž. Dohodli jsme se na jeho přestupu do Jindřichova Hradce. Dalším je Petr Bohačík, který po skončení smlouvy, kývl na nabídku Ostravy. Posledním je Zbyněk Pospíšil. Ten se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Oba dva pivoty se nám ale podařilo nahradit. Nebál bych se říct, že jsme podkošovou sestavu posílili. Jak Radek Nečas, tak Kamil Švrdlík totiž patří na své pozici k tomu nejlepšímu v lize. Podepsali víceleté kontrakty. Nás může těšit skutečnost, že představují vítězné typy a že přišli do Pardubic bojovat o nejvyšší umístění," podotýká Martin Marek.

A v roce šedesáti let pardubického basketbalu si nemůže klub přát hráče s jinými cíli.

„Chceme atakovat finálovou účast v Kooperativa NBL," vypálí bez rozpaků a větší analýzy Martin Marek.