Ještě před turnajem firemních fotbalových týmů z Pardubicka jsme se ptali šéfů firem, lídrů a kapitánů sportovně laděné otázky. Jak odpovídal JIŘÍ MAŠÍK (vedoucí cestmistrovství Chrudim) ze Správy a údržby silnic Pardubického kraje?

Můj sportovní vzor?
Odmalička to byl Otakar Janecký. Celý život jsem v hokeji nosil jeho číslo 12. A pak když si vzal ve Finsku 91, tak jsem to změnil také. A také se mi hodně líbil Wayne Gretzky.

Jiří Mašík – vedoucí cestmistrovství Chrudim, Správa a údržba silnic Pardubického krajeJiří Mašík – vedoucí cestmistrovství Chrudim, Správa a údržba silnic Pardubického krajeZdroj: Deník/VLP Externista

Jaký sport mě nejvíc bavil, když jsem byl dítě?
Odmalička jsem hrál hokej, takže ten. Ale hrál jsem i moc rád bandy hokej za barákem a tenis. Na chatě jsme stále mydlili líný tenis a volejbal.

Který sportovec vás v poslední době nejvíce potěšil nebo překvapil?
Fandím všeobecně českému sportu, takže všichni úspěšní olympionici v poslední době. Mám kromě hokejbalu a hokeje blízko k tenisu, takže naše holky mi dělají velkou radost, jak se jim daří. A přál bych si, aby se hokejové Pardubice vrátily na výsluní extraligy.

Jaký je můj sportovní cíl?
Trenérsky dovést svůj tým HBC Pardubice k titulu mistra České republiky a reprezentaci ČR příští rok na MS v Kanadě k titulu mistrů světa (usmívá se). Hráčsky se bavit u svých tenisových, hokejbalových, hokejových a beach volejbalových bitev. V mém věku už hraji převážně jen pro radost. I když příští rok na MS veteránů bychom se o titul také rádi poprali.

Na co se jen málokdy zapomenu dívat v televizi?
Pokud mi to čas dovolí, tak samozřejmě převážně sportovní přenosy. Rád ale sleduji i komedie a také české detektivky jako Policie Modrava, Specialisté a Kriminálka Anděl.

Turnaj pro týmy z Pardubického kraje se hraje 7. září na stadionu Pod Vinicí.