Neštěstí nechodí po horách, ale po pardubických rozehrávačích… Ke zraněné dvojici klasických Tóthovi a Čarneckému přibyl po duelu s Novgorodem alternující Kotas. Ovšem i s touto situací se JIP srovnal. Levharty pomohla skolit „mateřská školka“ v čele s Ondřejem Peterkou. Svitavy po srdnatém boji nestačily na Ostravu. Tuři stejně jako Pardubice nedávno zjistili, jak umí škodit Wright.

BK JIP Pardubice – Levharti Chomutov 87:64 (19:17, 42:30, 65:44).

Body: O. Peterka 16, Bohačík 15, Hampton 13, Arnold 11, Pospíšil 9, Černošek a Šoula po 7, M. Peterka a Opoku po 4, Muirhead 1 – Pope 15, Krakovič 13, Lowery 10, Jones 8, Bašta 6, Sahan 5, Hanzlík 3, Sucharda a Kozubík 2. Rozhodčí: Vyklický, Holubek, Kapaňa. Trojky: 5:5. Trestné hody: 25/22 – 15/11. Fauly: 14:24. Doskoky: 43:33. Diváci: 530. Nejlepší hráč: Ondřej Peterka (Pce).

Odpovědnost za řízení hry z postu rozehrávače v tomto utkání ležela na dvojici Hampton – Šoula. Teprve šestnáctiletý Šoula strávil na palubovce sedmnáct minut, nastřílel sedm bodů a soupeř si na něm „udělal“ pět faulů.

Beksa začala výtečně, když se třemi rychlými protiútoky dostala do vedení 7:0. Chomutovští sice počáteční manko vymazali, ale od druhé čtvrtiny začali ztrácet. Domácí si vybudovali dvojciferný náskok, který po přestávce zdvojnásobili a udrželi si ho až do konce.

„Ztráta třetího rozehrávače v řadě už je tak trochu na palici. Neustále chtít po někom novém, aby organizoval hru, totiž není jednoduché. Náš útok skřípe, ale prosadili jsme se v některých individuálních činnostech. Díky tomu jsme dostali utkání pod kontrolu. Také bych řekl, že jsme solidně bránili. Ne, že bychom to neuměli lépe, ale mohli jsme se opřít o kvalitní obranu, což bylo důležité. Jsem rád za výkony mladých hráčů. Hlavně Jirky Šouly, jak se popasoval se svými minutami,“ pochválil svého dalšího rozehrávače pardubický kouč Jan Slowiak.

NH Ostrava – Tuři Svitavy 84:76 (23:17, 43:37, 70:55).

Body: Wright 24, Hughes 20, Luettgerodt 17, Jurečka 15, Manousos 6, Gniadek 2 – Meno 18, Mróz 13, Deloach 10, Macela 8, Horák 6, Kramný 6, Harčár 5, Špaček 5, Teplý 3, Miloš 2. Rozhodčí: Vrážel, Jedlička, Kúkelčík. Fauly: 25:21. Doskoky: 30:44. Trestné hody: 13/11 – 29/15. Trojky: 5:5. Diváci: 930. Nejlepší hráč zápasu: Derek Wright (Ostrava).

Tuři sehráli na půdě sedmého celku tabulky poměrně vyrovnané utkání. V průběhu první čtvrtiny se dokonce dostali do těsného vedení, jinak byli ve skóre napřed domácí, ale nijak výrazně. Pod košem se dařilo dvojice Mróz – Meno, zatímco ostravští pivoti měli brzy potíže s fauly.

Chléb utkání se ovšem lámal ve třetím hracím období, kdy Nová Huť zaznamenala 27 bodů a odskočila na 70:55. Snaha Turů o návrat do utkání byla velká, ale marná. I proto, že jejich úspěšnost střelby šestek byla zoufalá (52 procent).

„Kdybychom tak fatálně neselhali při trestných hodech, bylo by utkání ještě vyrovnanější. Nevyužili jsme dostatečně ani toho, že domácí pivoti měli tak brzy problémy s fauly. Nenašli jsme protizbraň ani na výbornou spolupráci Wrighta s Hughesem,“ ukázal na příčiny porážky svitavský trenér Tomáš Pětivlas.

Další výsledky – 25. kolo:

USK Praha – Nymburk 77:84, Kolín – Plzeň 86:69, Inter Bratislava – Opava 75:64, Děčín – Prostějov 75:59, Ústí nad Labem – Levice 71:63.

1. Nymburk 25 24 1 2255:1657 49
2. Prostějov 25 20 5 2160:1842 45
3. Pardubice 25 19 6 1997:1706 44
4. Děčín 25 18 7 1907:1649 43
5. Kolín 25 17 8 2105:1973 42
6. USK Praha 25 14 11 1939:1881 39
7. Ostrava 25 13 12 1986:1893 38
8. Levice 25 10 15 1942:1942 35