BK Breda & Weinstein Opava – BK JIP Pardubice 52:75 (12:21, 28:43, 42:60).

Body: Celebija a Kolovrat po 10, Klečka 9, Šiřina 6, Blažek a Vaňák po 5, Dokoupil 4, Miklósik 3 – Arnold a Černošek po 12, Hampton 10, Pospíšil 9, O. Peterka 8, Opoku 7, Bohačík 6, T. Tóth 5, Čarnecký 4, Kotas 2. Rozhodčí: Vrážel, Holubek, Kapaňa. Trojky: 2:5. Trestné hody: 6/4 – 15/12. Fauly: 15:15. Doskoky: 33:24.

Slezský tým vydržel s dechem pouze šest minut. V tu dobu dokonce vedl 12:10. Jenže pak pardubičtí hráči zavřeli cestu do svého koše a jedenáctibodovou šňůrou se postarali o jediný zvrat v utkání. Stalo se tak i díky tomu, že v úvodu druhé části se situace vůbec nezměnila. Opava střelecky mlčela a hosté pokračovali v přesné mušce.

Pardubice se nespokojily s patnáctibodovým vedením v poločase a po pěti minutách třetí čtvrtiny vedly už o dvacet. Zápas tak v pohodě dovedli do vítězného konce. „Mohli jsme se opřít o dobrou obranu, díky čemuž jsme utkání kontrolovali,“ konstatoval potěšitelně pardubický trenér Jan Slowiak a jedním dechem dodal: „Ve druhé půli nás limitovala úspěšnost střelby. Neproměnili jsme několik vyložených šancí, navíc domácí se neustále snažili vrátit se do utkání. Díky kvalitní defenzivě, za kterou svůj tým chválím, jsme ale nepřipustili žádné komplikace.“

Tuři Svitavy – ČEZ Basketball Nymburk 74:86 (17:23, 35:45, 48:69).

Body: Mróz 20, George 15, Moravec, 9, Meno 9, Harčár 9, Šindelář 8, Teplý 4 – Naymick 16, Pumprla 15, Lawrence 12, Sokolovský 9, Nečas 9, Lenzly 9, Spralja 8, Palyza 8. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Komprs. Fauly: 30:22. Pět chyb: 36. Mróz. Doskoky: 35:35. TH: 21/15 – 31/21. Trojky: 9:7.

Bez pivotů Horáka a Kramného sehráli Tuři s velkým favoritem důstojnou partii. Hosté její vývoj kontrolovali, ale bojovní domácí se na začátku druhého poločasu přiblížili na sedm bodů.

V následujícím úseku však Nymburk zápas zlomil ve svůj prospěch, když náskok navýšil až na 25 bodů (55:80). Závěr ale vyšel Turům výborně a díky trojkám (jen Harčár nasázel tři) nakonec dosáhli na velice lichotivé skóre.

„Neopakoval se scénář z minulých zápasů s Nymburkem, které jsme výrazně prohráli. Dali jsme do hry srdce a uhráli přijatelný výsledek. Soupeř nás v prvním poločase trápil deseti útočnými doskoky, po přestávce jsme to ale dokázali zlepšit, a měl jenom dva. Chybějící pivoty dokázali skvěle nahradit Šindelář s Harčárem,“ vyjádřil se trenér Turů Tomáš Pětivlas.