Východočechům jistě „bodla“ vynucená přestávka. Minulý víkend měli volno kvůli odstoupení Brna ze soutěže. Trenér Nikolič, který přišel k týmu po pátém kole, měl konečně čas na souvislejší trénink i poznání hráčů po osobní stránce.

„Na zápas v Prostějově jsme se poctivě připravovali celý týden. Měli jsme nastudovanou hru soupeře, nepodcenili jsme žádný detail. Chtěli jsme omezit ztráty, soustředili jsme se na obranu Beechuma a Pruitta. Sanders dokonale vymazal Beechuma a rovněž Pruitt si moc neškrtl,“ pochvaloval si pardubický kouč srbské národnosti Slobodan Nikolič.

První těžký venkovní zápas tedy Pardubice zvládly na jedničku. V neděli je čeká stejně náročný duel v Děčíně. Na severu Čech se Synthesii v poslední době daří. V loňské sezoně tam z pěti pokusů třikrát zvítězila, včetně rozhodující bitvy ve čtvrtfinále play off.

Zápas, který se hraje od 18 hodin před kamerami ČT4, bude pikantní zejména pro generálního manažera BK Synthesia. Pavel Stara totiž před příchodem do Pardubic působil v Děčíně.