Obyčejný cár papíru? Tak to se o maturitním vysvědčení ze školy rozhodně říci nedá.  Podobné je to i s tenisovou zkouškou dospělosti. Ta se odnepaměti skládá v Pardubicích. A učebna? Antukové kurty LTC Pardubice Pod zámkem. Počet 48 chlapců a stejné množství dívek. Ti nejlepší ze všech si vyslouží nejen titul MČR v kategorii staršího dorostu, ale také vítěz Pardubické juniorky. Do pátku se koná její 86. ročník.

Brána do velkého tenisu otevřena… Za minulého režimu se považoval triumf na Pardubické juniorce jako legální vstup za hranice přísně střežené vlasti a také do světa velkého tenisu. Své o tom vědí například Drobný, Javorský, Kodeš, Lendl, Šmíd, Složil, Mečíř, Navrátilová, Mandlíková či Novotná. To už ale dávno neplatí. Někteří jedinci z generace dnešních mladých tenistů si dokonce mohou dovolit takový „komfort", že do Pardubic ani nedorazí, neboť už dávno patří do světové extratřídy mezi svými vrstevníky. Přes všechny vymoženosti kapitalistického světa, ale účast na Pardubické juniorce zůstává mezi většinou mladých sportovců splněním dětského snu. A proto jich většina na východ Čech přijíždí.

K největším adeptkám na prvenství v tomto nejstarším mládežnickém turnaji na starém kontinentu patří loňská finalistka Dominika Paterová,  a Gabriela Pantůčková. Chlapeckou dvouhru by mohli podle odborníků ovládnout Pavel Štaubert, Jakub Filipský či Daniel Knoflíček.

Východočeský tenis vysílá do bojů šest svých zástupců. Ani jeden nebyl nasazený, a tak museli na kurt už v neděli. A čtyři postoupili do druhého kola, kde už čekají nasazení.
Výsledky 1. kola: Vlkovská (TK Pernštýn Pardubice) – Suková 6:2, 6:2, Kvapilová (TO SK Žamberk) – Procházková 6:2, 6:3, Wasserbauerová (LTC Pce) – Hrubá 3:6, 1:6, Ruprecht (LTC Pce) – Musil 4:6, 6:1, 6:2, Malý (Tenis Centrum DTJ HK) – Štěpánek 6:3, 6:2, Pustějovský (LTC Pce) – Hájek 1:6, 2:6.