Trojlístek. Hned tři závodníci pardubické Hvězdy se představili na jednom z vrcholů letošní atletické sezony. Na evropském šampionátu v Amsterodamu však nějakou velkou díru do světa neudělali.

Nejlépe se umístila běžkyně Kristiina Mäki. Ta si na své hlavní trati 5000 m doběhla pro devátou příčku. Zhruba v polovině závodu začala ztrácet kontakt s čelní skupinou a nakonec dosáhla času 15:52,90 min.

„Spokojená rozhodně být nemůžu. Úkol byl jasný, držet se co nejdéle s hlavní skupinou, a to jsem nesplnila. Tempo bylo hodně nerovnoměrné, což není úplně pro mě. Věřím, že na příštím šampionátu budu výrazně lepší," uvedla Mäki.

O příčku hůře, tedy na desátém místě, skončil oštěpař Jaroslav Jílek. Ten se nejprve úspěšně probojoval kvalifikací, když předvedl velmi solidní výkon 81,09 m. Ve finále se mu ale již nepodařilo zopakovat osmdesátimetrový hod a výkonem 76,92 m bral desátou příčku.

„Nicméně pro Jardu to byl první evropský šampionát mezi dospělými a musíme říci, že jeho premiéra byla úspěšná," říká jeho oddílová kolegyně, koulařka a členka výboru Jana Kárníková.

Posledním zástupcem Hvězdy na ME byl běžec Pavel Dymák. Představil se na půlmaratónské trati, kterou zvládl v čase 1:10,55 min a celkově obsadil 79. místo.

„S tímto výkonem rozhodně nemůže být spokojen, ale i pro Pavla to byl debut na této vrcholné akci," připomíná Kárníková.