V sobotu se pojede rovinatá časovka v Černé za Bory. "Čeká nás 28 ostrých a spravedlivých kilometrů na časovkářských speciálech. Časovka se pojede od 10 hodin od nejstarších až po nejmladší. Pak bude plynule pokračovat kategorií mládeže a žen s licencí ČSC," říká Josef Říha, ředitel závodu a předseda spolku CK Pardubice.

O den později čekají účastníky jiné podmínky. "Kousek od Pardubic se tyčí Železné hory, pořadatelé obnovují tradicí krásného závodu Slatiňany, Monaco. Na okruhu v délce 23 kilometrů závodníky a závodnice čeká zhruba 300 metrů převýšení," dodal Říha.

V neděli se začíná již v 9 hodin, a to kategorií nejostřeji nabitou (M a A), pokračovat se bude dále až po kategorii F. Jakmile dojede Extraliga Masters, odstartuje ve 13 hodin závod pro mládež a ženy.

Organizátoři zvou na zakončení silniční sezony do Pardubic. "Pro tento rok zcela výjimečně není nutná pro Masters licence. Mistrovství republiky Masters je tak zcela otevřeno pro všechny hobby závodníky a závodnice z celé České republiky. Vzhledem k náročné organizační situaci v tomto roce se tento víkend pojede také jako otevřené Mistrovství Pardubického kraje," uvedl Říha.